آخرین خبر از مرز تركیه

آخرین خبر از مرز تركیه به گزارش آنی بازار پس از باز شدن مرز بازرگان و مجوز فعالیت مرزهای تجاری، مسؤلان گمرك می گویند تابحال ۱۳۹۱ كامیون ترك وارد ایران شده است، اما ورود كامیون های ایرانی به تركیه به كندی صورت می گیرد و صف های آن تا ۱۲ كیلومتر می رسد.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، مرزهای ترکیه از سوم اسفندماه و به علت شیوع کرونا بسته شد و تردد تجاری و مسافری در این مرز انجام نشده بود تا این که پس از رایزنی های صورت گرفته بین دو طرف در اوایل خردادماه سرانجام مرز بازرگان باز و امور و مرور کالاهای تجاری از سر گرفته شد.
اما در این فاصله هنوز زمان مشخصی برای بازشدن مرزهای هوایی و زمینی ایران جهت تردد مسافر اعلام نشده است.

طبق اعلام لطیفی - سخنگوی گمرک ایران - به ایسنا، از آخرین وضعیت مرزهای تجاری و مسافری ایران و ترکیه، هنوز در ارتباط با مرزهای مسافری زمان مشخصی وجود ندارد ولی احیانا تا آخر خرداد ماه مرز هوایی باز شود که بسته به نظر طرف ترک خواهد داشت.

وی در ارتباط با مرز تجاری و ترخیص کالا هم اظهار داشت که هم اکنون این تردد انجام می شود، اما ورود کامیون های ترک به ایران با سرعت بیشتر است و گمرک ۲۴ ساعته فعال است. به هر صورت زیرساخت های ایران کاملا آماده بوده و ماموران ما در مرز بازرگان با رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی حضور دارند. اما ورود کامیون های ایرانی به ترکیه با عنایت به شرایط و سخت گیری هایی که ترکیه دارد با سرعت پایین تری صورت می گیرند و گاها کامیون ها ساعت ها در صف باقی می مانند.

لطیفی اظهار داشت: در فاصله ۲۰ تا ۲۵ خردادماه حدود ۷۱۷ کامیون ایرانی وارد ترکیه شده که ۱۳۵دستگاه از مرز سرو و ۵۸۲ دستگاه از مرز بازرگان بوده است. همینطور ۱۳۹۱ کامیون ترک وارد ایران شده است که ۱۰۹ مورد از مرز سرو و ۱۲۸۲ دستگاه از تاجر تردد کرده اند این در شرایطی است که ما از ترکیه خواسته ایم تا با تعداد پرسنل و تیم پزشکی بیشتری در مرز حضور داشته باشد تا سرعت تردد کامیون ها افزایش پیدا کند.

وی همینطور اظهار داشت که گمرکات مبدا و تجار پیش از ارسال کالا به سمت ترکیه حتما با گمرک مرز بازرگان هماهنگ کنند که وضعیت چگونه است تا در زمان مناسب کالای خویش را ارسال نمایند.

منبع:

1399/03/26
15:33:30
5.0 از 5
2868
تگهای خبر: تجاری , دستگاه , كالا , گمرك
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش