بانك مركزی با صدور بخشنامه ای اعلام كرد؛

مهدهای كودك خصوصی و خدمات نمایشگاهی در لیست مشاغل صدمه دیده از كرونا

مهدهای كودك خصوصی و خدمات نمایشگاهی در لیست مشاغل صدمه دیده از كرونا به گزارش آنی بازار بر مبنای لیست جدید اعلام شده از جانب بانك مركزی، مهدكودك های خصوصی و شركت های در رابطه با خدمات نمایشگاهی در لیست كسب و كارهای صدمه دیده از بیماری كرونا وارد شدند.


به گزارش بانک مرکزی، این بانک با اعمال اصلاحاتی در لیست رسته های کسب و کارهای صدمه دیده از بیماری کرونا و صدور فهرستی جدید، مهدهای کودک خصوصی و شرکت های در رابطه با خدمات نمایشگاهی را مشمول دریافت تسهیلات مخصوص مشاغل صدمه دیده دانست.
طبق این بخشنامه مهدهای کودک غیردولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی کشور از امتیاز تنفس سه ماهه پرداخت اقساط بانکی، تحت شمول رسته «مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشـی» برخوردار می باشند.
بر همین اساس اضافه شدن شرکت های در رابطه با خدمات نمایشگاهی در کشور مشتمل بر دارندگان سایت های نمایشگاهی و مجریان برگـزاری نمایشگاه ها به این لیست صرفا جهت امکان بهره مندی از تسـهیلات مربوط به «دستورالعمل پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا» صورت گرفته است.
در این بخشنامه با تسری تمامی حمایت ها و تسهیلات مصوب رسته های شدیداً صدمه دیده در کشور به بنگاه های فعال در همـین رسته ها در مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی هم موافقت شد.
بانک مرکزی تاکید کرده است که تسهیلات اعطایی صرفا شامل بخش های غیردولتی خواهد بود.


پیش از این بانک مرکزی به منظور پشتیبانی از کسب و کارهایی که به صورت مستقیم از ویروس کرونا صدمه دیده بودند مبادرت به اعلام لیستی از این مشاغل کرده بود که شامل بخش های ۱۳ گانه زیر بود:
۱. مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده شامل رستوران ها، بوفه ها، طباخی، تالارهای پذیرایی، قهوه خانه ها، اغذیه فروشی ها (وزارت صنعت، معدن و تجارت)؛
۲. مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل ها، هتل آپارتمان ها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، میهمان پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، زائرسراها، مراکز بوم گردی، مراکز اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین راهی و موزه ها (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)؛
۳. حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری شامل هوایی، جاده ای، ریلی و دریایی (وزارت راه و شهرسازی)؛
۴. حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری (وزارت کشور)؛
۵. دفاتر خدمات مسافرتی، گردشگری و زیارتی (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و سازمان حج و زیارت حسب مورد)؛
۶. تولید و توزیع پوشاک (وزارت صنعت، معدن و تجارت)؛
۷. تولید و توزیع کیف و کفش (وزارت صنعت، معدن و تجارت)؛
پ۸. مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه (وزارت صنعت، معدن و تجارت)؛
۹. مراکز، باشگاه ها و مجتمع های ورزشی و تفریحی (وزارت ورزش و جوانان)؛
۱۰. مراکز و مجتمع های فرهنگی، آموزشی، هنری و رسانه ای (وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حسب مورد)؛
۱۱. مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی (وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی)؛
۱۲. مؤسسات خصوصی دارای پروانه بهره برداری از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در حوزه های درمانی و تشخیصی شامل آزمایشگاهی و پاراکلینیکی فعال هستند؛
۱۳.آموزشگاه های رانندگی، آرایشگاه ها، سالن های زیبایی و گرمابه (وزارت صنعت، معدن و تجارت).


1399/04/30
15:36:20
5.0 از 5
2397
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش