جزئیات نرخ تورم سالیانه تیرماه استان ها؛

ركوردداران تورم تیرماه را بشناسید

ركوردداران تورم تیرماه را بشناسید بر طبق اعلام مركز آمار هرمزگان با 31.4 درصد بالاترین نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر99 و آذربایجان غربی با 22.5 درصد كمترین نرخ تورم را به نام خود ثبت كردند.


مرکز آمار جزئیات نرخ تورم تیرماه استانها را منتشر نمود. بر طبق این گزارش عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۲۷.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۴ درصد افزایش نشان می ­دهد.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۲۶.۴ درصد رسید.
مرکزی، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کرمانشاه، خوزستان، فارس، خراسان رضوی، اصفهان، سیستان و بلوچستان، کردستان، همدان، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه بویراحمد، بوشهر، زنجان، سمنان، یزد، اردبیل و قم، ۲۱ استان کشور هستند که نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیرماه آنها کمتر از کشوری (۲۴۶.۴ درصد) است.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان اردبیل با ۸.۲ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان ایلام با ۳.۹ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ۲۶.۹ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (۳۲.۰ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۱.۴ درصد) است.
خانوارهای شهری
در تیر ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای شهری (۱۰۰=۱۳۹۵) به ۲۲۶.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۶.۵ درصد افزایش نشان می ­دهد.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان اردبیل با ۸.۵ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان یزد با ۳.۸ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای شهری کشور ۲۷.۰ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان هرمزگان (۳۲.۸ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (۲۱.۰ درصد) است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۶.۴ درصد رسید.
بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۱.۰ درصد) و کمترین آن مربوط به استان فارس (۲۲.۹ درصد) است.
خانوارهای روستایی
در تیر ماه ۱۳۹۹ عدد شاخص کل برای خانوارهای روستایی (۱۰۰=۱۳۹۵) عدد ۲۳۴.۹ را نشان میدهد که نسبت به ماه قبل ۵.۹ درصد افزایش داشته است.
در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان همدان با ۸.۷ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان ایلام با ۲.۹ درصد افزایش است.
درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای روستایی ۲۵.۹ درصد است.
بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان­ همدان (۳۲.۰ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (۱۹.۳ درصد) است.
نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به تیر ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای روستایی به عدد ۲۶.۴ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان (۳۲.۳ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ آذربایجان غربی (۲۱.۲ درصد) است.منبع:

1399/05/09
23:16:08
5.0 از 5
2375
تگهای خبر: تورم , مركز آمار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش