شروع به كار بازار غیررسمی ارز با كاهش ۲ هزار تومانی نرخ دلار

شروع به كار بازار غیررسمی ارز با كاهش ۲ هزار تومانی نرخ دلار آنی بازار: بازار غیر رسمی ارز در حالی بامداد امروز (سه شنبه) كار خودرا شروع كرد كه دلالان و فعالان این بازار شاهد كاهش دو هزار تومانی در قیمت دلار بودند.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، معاملات بازار غیر رسمی دلار امروز در کانال ۲۵ هزار تومان کار خودرا شروع کرد.
مشاهدات خبرنگار ایرنا از سطح بازار دلار نشان دهنده سردرگمی سفته بازان و نوسان گیران بازار ارز بعد از موفقیت اقدامات بانک مرکزی در روز گذشته است.
روز گذشته در صورتیکه دلالان بازار با موج سواری بر انتظارات تورمی جامعه، نرخ دلار را برای ساعاتی به کانال ۲۷ هزار تومانی هم رسانده بودند، بانک مرکزی با تمهید مجموعه اقداماتی، این روند را معکوس کرد، به صورتی که در ساعات پایانی معاملات شبانه فعالان بازار غیر رسمی دلار، نرخ این ارز به ۲۶ هزار تومان رسید.
بانک مرکزی روز گذشته در ابتدا ممنوعیت عرضه دو هزار و ۲۰۰ دلار به هر کارت ملی برای یک دفعه در سال را برداشت، سپس سقف قیمت در بازار نیما را حذف نمود تا قیمت ها برمبنای تعادل عرضه و تقاضا به دست آید. اقدام آخر قیمت صرافی ملی که نماد بازار متشکل است را با بیش از سه هزار تومان افزایش به قیمت بازار نزدیک کرد تا بدین ترتیب حاشیه سود دلالان را کم کند.
تاثیر این سه اقدام موفقیت آمیز بانک مرکزی، امروز نیز موثر واقع شد و در نتیجه، امروز بازار آزاد، معاملات خودرا با حدود ۲ هزار تومان کاهش نسبت به سقف قیمتی روز گذشته و ۵۰۰ تومان کمتر از آخرین قیمت معاملاتی شب گذشته، شروع کرد.
بررسی میدانی بازار غیر رسمی ارز حاکی از انتظار فعالان این بازار، برای ادامه روند کاهش قیمت ها، طی معاملات امروز است.منبع:

1399/06/25
20:23:05
5.0 از 5
1654
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش