خطر در كمین اقتصاد آمریكا

خطر در كمین اقتصاد آمریكا خروج ناگهانی دولت ترامپ از مذاكرات بر سر بسته های حمایتی با دموكرات ها می تواند منجر به كاهش شدید رشد اقتصادی آمریكا شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، آمریکا بعنوان اصلی ترین کانون درگیر با کرونا در جهان از این همه گیری خسارت های اقتصادی سنگینی را متحم شده و همین مساله مقامات این کشور را وا داشته است تا با انجام اقدامات مختلفی از اقتصاد حمایت کنند. با وجود کاهش نرخ بیکاری و تک رقمی شدن مجدد آن، هنوز حدود ۱۱ میلیون نفر از شاغلین آمریکایی بخشی یا تمام درآمد خودرا از دست داده اند.
در هفته های اخیر چگونگی و میزان بسته حمایتی جدید به یکی از اصلی ترین موارد اختلافی بین سران دو حزب دموکرات و جمهوری خواه تبدیل گشته و هم کنگره و هم دولت با بسته های پیشنهادی طرف مقابل مخالفت کرده اند. استیون منوچین- وزیر خزانه داری دیدارهایی را با نانسی پلوسی- رئیس کنگره بر سر رسیدن به یک چاره بینابین داشت که در مواردی نیز پیشرفت هایی حاصل شد اما دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا از توقف این مذاکرات با کنگره آگاهی داده است.
مارک میدوس- رئیس کارکنان کاخ سفید در همین رابطه اظهار داشت: ما هنوز تمایل داریم قسمتی از مذاکرات باشیم اما خیلی امیدوار نیستم به یک توافق مشترک برسیم. شاید اگر پلوسی بخواهد کمی از خواسته هایش عقب بنشیند بشود یک سری ازموارد را به جلو پیش برد.
انتظار می رود رشد اقتصادی آمریکا امسال حدود منفی پنج درصد باشد که در طول یک دهه اخیر بی سابقه بوده است. باوجود تزریق صدها میلیارد دلار نقدینگی به بازارها هنوز تعادل بطور کامل برقرار نشده و رئیس بانک مرکزی این کشور از نمایندگان کنگره خواسته است مانع تصویب بسته های حمایتی جدید نشوند. نیاز به نقدینگی خصوصاً در سطح دولت های محلی جدی است و تنها ۱۸۲ هزار نفر در ماه سپتامبر به سبب نبود نقدینگی کافی تعدیل شده اند.
لورتا مستر- مدیر دفتر منطقه ای فدرال رزرو در کلیولند اظهار داشت: حتی بدون بسته های حمایتی بیشتر نیز روند احیای اقتصادی ادامه می یابد اما از سرعت آن به شدت کاسته خواهد شد. خیلی ناامیدکننده است که هنوز نتوانسته ایم بر سر اجرائی شدن یک بسته جدید به توافق برسیم. با این وجود بانک مرکزی کارهای زیادی انجام داده است و نرخ بهره بسیار پایین یک فرصت طلایی را برای تامین نقدینگی مورد نیاز کسب و کارها فراهم نموده است.1399/07/17
13:45:20
5.0 از 5
1527
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش