نوبخت:

بخش عمده تامین منابع مالی در اصلاح ساختار بودجه مربوط به مالیات است

بخش عمده تامین منابع مالی در اصلاح ساختار بودجه مربوط به مالیات است به گزارش آنی بازار رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلان اینكه عمده منابعی كه در اصلاح ساختار بودجه استفاده می شود مربوط به مالیات است، اظهار داشت: از تصویب اصلاح ساختار بودجه در مجلس استقبال می نماییم.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، «محمدباقر نوبخت» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره اصلاح ساختار بودجه سنواتی کشور، اضافه کرد: اخبار خوشی از مجلس شورای اسلامی و عزم نمایندگان در اجرای برنامه اصلاح ساختار بودجه، وجود دارد.
وی اضافه کرد: سازمان برنامه و بودجه دو سال است که در چند جلد بطور کامل برنامه اصلاح ساختار را تهیه کرده است؛ قرار بود این برنامه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی تصویب شود، اما به سبب اینکه در این شورا اتفاق نظر درباره برنامه پیشنهادی وجود نداشت تصویب نشد.
رییس سازمان برنامه و بودجه اشاره کرد: ما از تصویب اصلاح ساختار بودجه در مجلس استقبال می نماییم و مجلس نیز نظر دارد که قسمتی از این برنامه در لایحه بودجه ۱۴۰۰ گنجانده شود.
وی اشاره کرد: حتی بیش از آنچه که مجلس شورای اسلامی بر اصلاح ساختار در لایحه بودجه سال آینده توجه دارد، ما انجام می دهیم.
نوبخت در توضیح اصلاح ساختار بودجه اظهار داشت: نخستین خاصیت اصلاح ساختار در رابطه با موضوع منابع است، عمده منابعی که در اصلاح ساختار بودجه استفاده می شود مربوط به مالیات است.
رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: هم اکنون نیز اصلاح قانون مالیات های مستقیم در دستور کار مجلس و دولت می باشد و مجلس می تواند در پروسه تصویب لایحه ۱۴۰۰ آنرا تصویب کند.
وی اضافه کرد: موضوع دیگر مربوط به هزینه هاست، قسمتی از هزینه هایی که الان انجام می شود به سبب تعدد و کارهای موازی دستگاه ها است اگر مجلس بتواند برای دستگاه هایی که کار واحد دارند این قانون را اجرائی کرده و مشکلات را رفع کند، دولت حمایت می کند.

ایرادات همسان سازی بازنشستگان در حقوق آبان ماه اصلاح می شود
رییس سازمان برنامه و بودجه درباره مطالبات بازنشستگان در سال ۹۸ نیز اضافه کرد: هر سال پاداش بازنشستگی سال قبل را بطور کامل پرداخت می نماییم، بر این اساس مطالبه فرهنگیان پنج هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بود که پرداخت گردید.
نوبخت اضافه کرد: مطالبه پاداش بازنشستگان سایر دستگاه ها به مبلغ سه هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان نیز یک هفته است که در حساب خزانه محفوظ بوده و انتظار داریم دستگاه هایی که تا حالا اقدام نکردند، مبادرت به این کار کنند.
وی افزود: در طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان که از اول مهرماه اجرائی شد، دو هزار و ۴۰۰ حکم اصلاح گردید و در بعضی موارد مشکلاتی بود که رسیدگی می نماییم و در حقوق آبان ماه اصلاح می شود.
با اعلام آمادگی وزارت بهداشت، کارانه کادر درمان پرداخت خواهد شد
رییس سازمان برنامه و بودجه درباره پرداخت فوق العاده ویژه کادر درمان اظهار داشت: پس از ماه ها تاخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر درمان این فرصت برای سازمان برنامه و بودجه برقرار شد که پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان شامل تمام مطالبات کادر درمان که در وزارت بهداشت مطالبات داشته اند، تسویه شود.
نوبخت اضافه کرد: امیدوارم امروز و فردا وزارت بهداشت این پول را به حساب افراد واریز نماید.
لیست هزینه کردهای درآمد حاصل از فروش فرآورده های نفتی اعلام می شود
نوبخت درباره منابع حاصل از فروش فرآورده های نفتی سال گذشته، اظهار داشت: قسمتی از فروش فرآورده های نفتی سال قبل که قرار بود تا اسفندماه ۹۸ به حساب خزانه واریز شد، به سبب تحریم و مشکلات دیگر در سال ۹۹ وصول شد.
وی اضافه کرد: به سبب اینکه نمی توانیم درآمد سال ۹۹ را برای سال ۹۸ هزینه نماییم، بدین سبب مقرر شد برای طرح هایی استفاده گردد که تا آخر سال تمام شود. موجودی نقدینگی این درآمد که حدود چهار هزار میلیارد تومان بود که تا حالا سه هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان برای طرح های گرمسیری، آب های مرزی، خطوط ریلی و جاده ها و عمده طرح های اساسی تخصیص داده شد.
رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: فهرست تخصیصی ها منتشر می شود و تلقی های دیگر به جهت ناکافی بودن اطلاعات، دقیق نیست.


منبع:

1399/08/08
19:43:22
5.0 از 5
1364
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , سازمان , فروش
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش