دستور نوبخت برای تخصیص صد درصدی اعتبارات خراسان جنوبی

دستور نوبخت برای تخصیص صد درصدی اعتبارات خراسان جنوبی به گزارش آنی بازار رئیس سازمان برنامه و بودجه با پیگیری استاندار خراسان جنوبی دستور تخصیص صد درصدی اعتبارات استان را صادر کرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری درمورد این دیدار اظهار داشت: در جریان دیدار با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، تخصیص اعتبارات و تحقق کامل مفاد تفاهم نامه های منعقده عنوان شد که نظر مثبت دکتر نوبخت را جلب کرد.
وی افزود: مجموع اعتبارات استان شامل تملک دارایی، توازن، نفت و سایر ردیف ها حدود ۵۰۰ میلیارد تومان است که با عنایت به شرایط خراسان جنوبی و کم برخورداری این استان، خواستیم این اعتبار به صورت کامل تخصیص یابد.
استاندار خراسان جنوبی به سفرهای «محمدباقر نوبخت» به استان اشاره نمود و اظهار داشت: در جریان سفر به استان، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور متعهد شد مبلغ ۹۴۰ میلیارد تومان طی دو سال به استان اختصاص پیدا کند که حدود ۵۰ درصد این مبلغ تابحال محقق شده است.
وی اضافه کرد: درخواست ما در این دیدار این بود که بقیه این اعتبار تامین گردد که بنا به قول دکتر نوبخت ۴۷۰ میلیارد باقیمانده تا آخر سال مالی ۹۹ در اختیار استان قرار می گیرد.
ملانوری اظهار داشت: در زمینه پروژه های جهش تولید و نیروگاه های خورشیدی هم مقرر شده بود از محل تفاهم نامه مبلغ ۷۵ میلیارد تومان یارانه به استان اختصاص پیدا کند که دستور این اعتبار را هم گرفتیم.
وی بیان نمود: دستور بعدی رئیس سازمان برنامه و بودجه در این دیدار در زمینه تأمین یارانه سه هزار فرصت شغلی صنایع دستی بود.
استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در این جلسه از تحولات صورت گرفته در استان و اقداماتی که در زمینه مسکن اقشار کم درآمد و مدیریت بیماری کرونا انجام شده است، تشکر کرد.
وی اضافه کرد: امیدوارم شرایط کشور و اعتبارات، اجازه تحقق کامل این وعده ها را بدهد و بتوانیم از این اعتبارات در جهت توسعه استان بهره ببریم.
مجید پورعیسی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی هم در این دیدار، استاندار را همراهی کرد.
پیگیری تحقق اعتبارات فاینانس در سازمان برنامه و بودجه کشور


استاندار خراسان جنوبی همینطور با حضور در سازمان برنامه و بودجه کشور، تحقق اعتبارات فاینانس از راه کنسرسیوم بانکی را پیگیری کرد.
ملانوری به همراه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان جنوبی با سید «حمید پورمحمدی» معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه این سازمان دیدار نمود.
وی درباره این دیدار اظهار داشت: با عنایت به این که بخشی از پروژه های شاخص استان از محل فاینانس تأمین اعتبار می شود، در این دیدار بر شتاب بخشی به روند اجرای این اعتبارات تاکید شد.
استاندار خراسان جنوبی ضمن اشاره به اینکه مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار در ارتباط با تأمین آب است، خاطرنشان کرد: ۲۵۰ میلیارد تومان از این اعتبار به آبرسانی روستایی و ۵۰ میلیارد تومان به تأمین آب محلات عشایری اختصاص دارد.
وی اضافه کرد: بانک عامل در این پروژه، بانک رفاه است که در دیدار معاون سازمان برنامه و بودجه، بر شتاب بخشی به اجرای این تعهد تاکید شد.
ملانوری اظهار داشت: کنسرسیوم بانکی و تأمین ۱۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های راه استان از موارد دیگر بود که مورد پیگیری قرار|گرفت.
وی از پروژه های کمیسیون ماده ۲۳ گفت و اضافه کرد: با دستور دکتر نوبخت ۲ پروژه از پروژه های راه و ارتقای بیمارستان زیرکوه به ۶۴ تختخوابی باید در کمیسیون مطرح می شد.
استاندار خراسان جنوبی بیان نمود: در این دیدار مقرر شد این پروژه ها در لایحه نهایی دولت برای طرح در کمیسیون مطرح شوند.منبع:

1399/09/19
16:52:28
5.0 از 5
1142
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , سازمان
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش