پیشبینی بورس تا آخر سال

پیشبینی بورس تا آخر سال به گزارش آنی بازار یک کارشناس اقتصادی ضمن بیان اینکه آینده بازار سرمایه تا آخر سال جاری در همین وضعیت فعلی باقی می ماند، اظهار داشت: وضعیت بورس در سال آینده هم به این بستگی دارد که بودجه تورمی، بسیار تورمی یا رکودی بسته شود یا خیر؟


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، علی سعدوندی در صفحه شخصی اینستاگرام خود به صورت زنده به سوالات مخاطبان درباره وضعیت بازار سرمایه پاسخ داد و اظهار داشت: اگر اوراق سلف نفتی به طور گسترده در بودجه سال آینده به تصویب برسد، شرایط خوبی در بازار سرمایه نخواهیم داشت و در کوتاه مدت هم جلوی تورم گرفته می شود زیرا، نرخ ضمنی این اوراق بسیار بالا است اما در دراز مدت تورم برمی گردد و اتفاقات ناگواری خواهد داشت. اگر اوراق سلف نفتی نباشد و به منابع نفتی دسترسی داشته باشیم و این منابع وارد بازار داخل شود، قیمت ارز کاسته می شود که به دنبال این امر سودآوری شرکت ها کم می شود و دولت می خواهد قیمت ارز را به ۱۵ هزار تومان برساند و اگر تحریم ها برداشته شود، دولت می تواند نرخ ارز را به زیر ۱۵ هزار تومان برساند.
وی ادامه داد: در صورتیکه تحریم ها کج دار مریز برداشته شود و نفت فروخته شود اما منابع نفتی دسترسی نباشد، منابع ارزی در داخل توزیع نمی گردد و شرایط به سمتی می رود که به بهانه درآمدهای نفتی از پایه پولی استقراض می شود و در این شرایط در نیمه دوم سال آینده شرایط تورمی گسترده خواهیم داشت و بدین ترتیب بازار سرمایه در این زمان به دوران مثبت برمی گردد.
این تحلیلگر اقتصادی افزود: قیمت دلار اگر دسترسی به منابع ارزی ایجاد شود و تا زمان انتخابات می توانند قیمت دلار را کاهش دهند اما تابحال کشور به منابع ارزی خود دسترسی نداشته است. آینده بازار سرمایه تا آخر سال جاری در همین وضعیت فعلی باقی می ماند و در سال آینده به این بستگی دارد که بودجه تورمی، بسیار تورمی یا رکودی بسته شود یا خیر ؟
سعدوندی در ادامه درباره حداقل و حداکثر قیمت دلار در سال آینده اظهار داشت: حداقل قیمت این ارز ۱۲ هزار تومان و حداکثر آن معادل ۳۵ هزار تومان است.
وی با اشاره به اینکه در کوتاه مدت بورس وضعیت مناسبی نخواهد داشت، اضافه کرد: قیمت اوراق سلف نفتی به نرخ دلار بستگی دارد که امکان دارد صعودی و سود بالایی داشته باشد اما برای کشور و بورس بسیار مضر خواهد بود.
این تحلیلگر اقتصادی اظهار داشت: در شرایط تورمی سهام بانکی خیلی خوب و سودده است. سیاست انبساطی بایدن تا شش ماهه دیگر دوام نخواهد یافت و معلوم نیست پس از این چه می شود.
منبع:

1399/11/07
13:10:45
0.0 / 5
459
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش