آمادگی استان ها برای برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی كشور

آمادگی استان ها برای برگزاری بزرگترین انتخابات اقتصادی كشور به گزارش آنی بازار ایرنا- انتخابات شرکتهای استانی سهام عدالت که از آن بعنوان بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور یاد می شود، بیستم اسفندماه ۹۹ برگزار می شود که الان استان های مختلف زیرساخت برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیکی را فراهم نموده اند.


در سراسر کشور ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم و ۳۰ میلیون نفر روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام عدالت خود انتخاب کردند و بر این اساس تعداد ۳۰ میلیون نفر، سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی شدند.
بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور ۲۰ اسفندماه امسال به صورت الکترونیک برگزار می شود که برگزاری مجامع و مدیریت شرکت های سرمایه گذاری استانی در اختیار هیات مدیره جدید قرار می گیرد.
مدیران کل امور اقتصادی و دارایی استانها در ایام اخیر در گفت و گو با خبرنگاران ایرنا با تاکید بر اینکه در این انتخابات سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب و کد بورسی سجام را دریافت کرده اند، حق مشارکت و انتخاب هیات مدیره را دارند از افرادی که هنوز در سامانه سجام نام نویسی نکرده اند خواستند هرچه زودتر در این خصوص اقدام نمایند.
مشارکت در این انتخابات از جنبه های مختلف حائز اهمیت می باشد چونکه سهامداران با مشارکت در این انتخابات می توانند مدیران اصلح را برای مدیریت دارایی های خود انتخاب کنند که عملکرد آنان در سوددهی یا زیان دهی شرکتها موثر است.


به گفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام، تا روز هفتم اسفندماه که اختتام ثبت نام داوطلبان شرکت در این انتخابات بود در مجموع ۳۱ نفر از این استان برای انتخابات شرکت های مجامع و شرکت های استانی سهام عدالت ثبت نام کردند.
قدرت الله فیض الهی بیان کرد: از این تعداد داوطلب، ۱۰ نفر عضو هیات علمی دانشگاه و مابقی از بین بازنشستگان و فعالان اقتصادی و مشاغل آزاد هستند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان نیز در این خصوص اظهار داشت: از مجموع ۷۹۲ هزار و ۵۵۹ نفر مشمولان نهایی سهام عدالت استان، ۴۱۱ هزار و ۶۱۷ نفر معادل ۵۲ درصد، روش مستقیم و ۳۸۰ هزار و ۹۴۲ نفر روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند.
ابوالفضل عباسچیان اضافه کرد: این انتخابات با حضور ۳۸۰ هزار و ۹۴۲ نفر از جمعیت حدود یک میلیون و ۵۰ هزار نفری استان زنجان برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه عملکرد شرکت های سهام عدالت به اعضای هیات مدیره بستگی دارد، اظهار داشت: از این پس مدیریت سهام عدالت مشمولان غیرمستقیم، توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی انجام می شود و سهامداران، پس از انتخابات و تشکیل هیات مدیره، دیگر نمی توانند، بابت عملکرد این شرکتها از کسی گله ای داشته باشند، چون انتخاب افرادی که شرکتها را اداره می کنند، بواسطه حضور و یا عدم حضور سهامداران در انتخابات، است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان زنجان اظهارکرد: بوسیله مطبوعات، فضای مجازی و صدا و سیما به همه سهامداران اعلام کردیم درباب به روزرسانی اطلاعات خود، اقدام نمایند تا از این پس شرکتها بتوانند دسترسی دقیق و راحت تری به سهامداران عدالت، داشته باشند.
عباسچیان تصریح کرد: از ۳۸۰ هزارو ۹۴۲ نفری که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند، تا حالا بیش از ۲۵۰ هزار نفر معادل ۶۶ درصد، در استان زنجان، سجامی شده اند.
وی تعداد ثبت نام کنندگان جهت عضویت در هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان زنجان را تا دهم اسفندماه ۹۹، ۴۷ نفر اعلام نمود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان اصفهان نیز در این خصوص به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در این استان سهامداران سهام عدالت هستند که ۶۸ درصد این جمعیت به صورت غیرمستقیم سهم خودرا مدیریت می کنند.
علی صبوحی اضافه کرد: از میان بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار سهامداران این استان، بیش از ۸۵۴ هزار نفر به صورت مستقیم و بیش از یک میلیون و ۸۰۶ هزار نفر به صورت غیرمستقیم سهم خودرا مدیریت می کنند.
وی برگزاری انتخابات هیات مدیره سهام عدالت را یک رویداد مهم اقتصادی برشمرد و بیان کرد: کسانی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام انتخاب نموده اند، برای حفظ حقوق خود و بهره مندی از مزایای این سهام همچون دریافت سود سهام، در انتخابات و مجمع عمومی سهام عدالت شرکت نمایند.
وی مراجعه به سایت سجام و تکمیل اطلاعات شخصی و احراز هویت را از با اهمیت ترین مراحل پروسه انجام این اقدام جهت شرکت در انتخابات هیات مدیره اعلام نمود و اضافه کرد: برای تسهیل شرایط، سهامداران، کارگزاری ها و بانکهای منتخب به صورت رایگان جهت ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی اقدام نموده که اسامی این مراکز بر روی وب سایت اداره کل امور اقتصادی و دارایی اصفهان به آدرس es.mefa.ir قرار گرفته است.


همچنین معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان اردبیل در این خصوص اظهار داشت: ۵۱۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت در این استان روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند و مجاز به شرکت در انتخابات مجمع سهامداران عدالت هستند.
علیرضا علوی اضافه کرد: صلاحیت حرفه ای متقاضیان عضویت در هیات مدیره سهام عدالت بوسیله سازمان بورس و اوراق بهادار و صلاحیت اخلاقی آنان نیز از طرف اداره اطلاعات تایید می شود.
وی از مشمولان سهام عدالت خواست با بررسی دقیق بصورت فعالانه در انتخابات مجمع مشارکت کرده و افرادی را برگزینند که شایستگی لازم را داشته باشند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی نیز به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در اجرای طرح آزادسازی سهام عدالت در این استان معادل ۴۰ درصد افرادی که روش غیر مستقیم را برگزیده اند هنوز در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند.
حسین امیر رحیمی با تاکید بر ضرورت ثبت نام و احراز هویت الکترونیکی (غیر حضوری) در سامانه سجام برای افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند اضافه کرد: این افراد برای برخورداری از منافع حاصله از سهام عدالت باید نسبت به این کار اقدام نمایند.
وی افزود: از حدود چهار میلیون سهامدار سهام عدالت استان حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر روش غیرمستقیم را انتخاب نموده اند که این افراد برای برخورداری از منافع آزادسازی این سهام، مزایای قانونی و امکان شرکت در رای گیری الکترونیکی انتخاب هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استانی باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام نمایند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی اظهار داشت: باتوجه به سرمایه ۳۶۰ هزار میلیارد ریالی این شرکت که چند برابر بودجه عمرانی استان است باید توجه داشت که این سرمایه متعلق به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از هم استانی ها است که اغلب این افراد از پنج دهک پایین جامعه می باشند و همه باید تلاش نماییم، افرادی که روش غیر مستقیم را انتخاب نموده اند در امتداد مدیریت دارایی خود در سامانه سجام ثبت نام نمایند تا بعد از انتخاب هیات مدیره کارآمد، مدیریت صحیح هیات مدیره، افزایش مناسب سرمایه برای این افراد به همراه داشته باشد.
همین طور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گیلان تعداد نامزدهای این استان برای انتخابات هیات مدیره شرکت های استانی سهام عدالت را ۵۵ نفر عنوان نمود و اضافه کرد: تا حالا حدود ۶۸۰ هزار نفر از جمعیت یک میلیون و ۱۳۹ هزار و ۴۰۷ نفر که روش غیرمستقیم را در استان گیلان برگزیدند در سامانه سجام ثبت نام کرده اند که از بقیه نیز درخواست می شود در این سامانه نام نویسی کنند.


مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام نیز از مردم خواست برای حراست از سرمایه های سهام عدالت خود با مشارکت در انتخابات ۲۰ اسفندماه فردی امین، اصلح و آگاه به امور اقتصادی را انتخاب کنند.
قدرت الله فیض الهی اضافه کرد: انتخابات شرکت های مجامع و شرکت های استانی سهام عدالت، بزرگترین و با اهمیت ترین انتخابات اقتصادی کشور شمرده می شود که سهم مهمی در سرنوشت رونق اقتصادی جامعه ایفا خواهدنمود.
وی ادامه داد: هیات مدیره منتخب باید از بین افرادی انتخاب شوند که بتوانند با برنامه ریزی درست اقتصادی و نیز افزایش سودآوری، بر میزان درآمدها و سوددهی این شرکتها بیافزایند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی ایلام اظهار داشت: ۳۰ درصد سرمایه شرکت های مجامع و شرکت های استانی سهام عدالت برای زیرساخت های استان هزینه می شود و با انجام کارهای اقتصادی سودآور، زمینه اشتغال زایی و درآمد پایدار برای استان و خصوصاً سهام داران فراهم می شود.
همین طور بگفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان، ارزش شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت این استان ۱۱ هزار میلیارد تومان است که با این حجم سرمایه می توان کارهای بزرگی در امتداد رشد و شکوفایی و همین طور بهبود شرایط اقتصادی مردم استان انجام داد.
ناصر محمودی اضافه کرد: ۳۶ درصد از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مجموع سهامداران استان همدان روش مستقیم را انتخاب کردند مابقی سهامداران به صورت اختیاری یا به سبب اقدام نکردن برای انتخاب روش مستقیم به صورت اتوماتیک برای آنها روش غیر مستقیم انتخاب شده است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان غربی نیز با اشاره به ارزش بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد ریالی سهام شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در این استان، اظهار داشت: با این حجم سرمایه جایگاه این شرکت در آینده اقتصاد استان بسیار مهم و برجسته بوده و مشارکت شهروندان در پویایی آن اثرگذار می باشد.
داود غفارپور اظهار نمود: از آنجایی که مدیریت سهام عدالت مشمولان غیرمستقیم در اختیار شرکت های استانی قرار می گیرد، میزان سود سالانه مشمولان متناسب با عملکرد اعضای هیات مدیره اینطور شرکتها خواهد بود.
وی اشاره کرد: به همین دلیل، انتخاب اعضای هیات مدیره اصلح و دارای تجربه و توان علمی و مدیریتی در زمینه مسائل مالی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
بگفته وی از یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۲۳۳ نفر مشمول سهام عدالت آذربایجان غربی که روش غیر مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند، حدود ۵۲ درصد در سامانه سجام ثبت نام کرده اند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان شمالی نیز در این خصوص اظهار داشت: ۶۵ درصد از اعضای شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان در سامانه سجام ثبت نام کرده و می توانند در انتخابات هیات مدیره این شرکت مشارکت کنند.
مجید درخشانی، انتخابات هیات مدیره شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت استانها را بزرگترین انتخابات اقتصادی کشور در طول تاریخ انقلاب اسلامی دانست و بر حضور و مشارکت همه افرادی که روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند، اصرار کرد.
وی در بیان اهمیت انتخابات هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری استان اظهار داشت: حجم سرمایه ای که شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان دارد ۷ تا ۸ هزار میلیارد تومان و رقمی بالا است و بنا بر این نیز اعضا باید افرادی شایسته و کاردان را برای مدیریت سهام خود که سرمایه ای بزرگ است، انتخاب کنند.


همچنین مدیرعامل اتحادیه تعاونی های سهام عدالت استان یزد بر لزوم حضور قوی سهامداران در انتخابات الکترونیکی مجمع شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت اصرار کرد و آنرا سبب توسعه استان و توجه به طرح های عمرانی دانست.
محمدرضا فلاح سرمایه این شرکت در استان یزد را حدود ۶ هزار میلیارد تومان ذکر کرد و تصریح کرد: برای مدیریت این میزان سرمایه نیاز به حضور افرادی آگاه و نخبه در بازار سرمایه هست که این امر با حضور و انتخاب افراد قوی محقق می شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان جنوبی نیز در این خصوص اظهار داشت: از مجموع ۶۴۷ هزار نفر سهامدار عدالت استان بیش از ۷۱ درصد یعنی معادل ۴۶۲ هزار و ۸۰۰ نفر روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند و سهامدار این شرکت هستند.
عیسی جعفری با اعلان اینکه میزان سرمایه شرکت های سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی را بیش از ۱۳۶ هزار میلیارد ریال برآورد کرد و اضافه کرد: این میزان از ارزش سهام خیلی از شرکت های مطرح حتی در سطح ملی نیز بالاتر است.
وی با اعلان اینکه حضور حداکثری مردم جهت شرکت در این انتخابات محور کارهای ما قرار گرفته است عنوان کرد: بدون شک استفاده از ظرفیت یاد شده جز در سایه انتخاب افراد متعهد و متخصص میسر نیست و این مهم فقط در صورت مشارکت بالای سهامداران در ستاندن تصمیمات مهم شرکت همچون انتخاب اعضای هیات مدیره بوسیله اعمال رای در مجامع الکترونیکی شرکت تحقق پیدا می کند.
همین طور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کردستان گفت: تا حالا ۴۶۱ هزار و ۱۱۳ نفر در استان از مشمولان انتخاب کننده روش غیرمستقیم در سامانه سجام نام نویسی کرده اند و این افراد شرایط شرکت در انتخابات هیات مدیره شرکت سهام عدالت در ۲۰ اسفند سال جاری را دارند.
محمد عظیم ملک اضافه کرد: مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند هم بوسیله درگاه یکپارچه مجامع الکترونیک هم به آدرس dima.csdiran.ir می توانند رای بدهند و کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.
همین طور بگفته مدیرکل امور اقتصادی و دارایی کهگیلویه و بویراحمد، ۲۹۷ هزار و ۸۶۴ نفر از دارندگان سهام عدالت در این استان روش مدیریت غیرمستقیم را انتخاب نموده اند که باید در انتخابات مجمع سهامداران عدالت در بیستم اسفندماه امسال شرکت نمایند.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی چهارمحال و بختیاری نیز با تاکید بر ضرورت مشارکت سهامداران در انتخابات شرکت های استانی سهام عدالت، ارزش میزان سرمایه شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت در این استان را ۶ هزار میلیارد تومان اعلام نمود.
همین طور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی هرمزگان، یکی از اولویت های جدی اداره کل اقتصاد و دارایی این استان را تعیین وضعیت سهام داران عدالت به روش غیرمستقیم عنوان نمود و اظهار داشت: با برگزاری انتخابات و انتخاب اعضای هیات مدیره در شرکت سرمایه گذاری هرمزگان این امر محقق می شود.
مهدی دسینه تعداد افرادی که در استان هرمزگان روش غیرمستقیم انتخاب نموده اند را ۷۴۰ هزار نفر اعلام نمود و اضافه کرد: سهام داران روش غیرمستقیم ۲۱ اسنفدماه از بین نامزدها باید افراد متعهد و متخصص در زمینه کارهای مالی و اقتصادی و تجاری را بعنوان هیات مدیره جدید انتخاب کنند.منبع:

1399/12/11
19:54:30
0.0 / 5
539
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش