بیست و سومین تورم متوالی منفی امارات

بیست و سومین تورم متوالی منفی امارات به گزارش آنی بازار تورم سالانه امارات تا ماه فوریه به منفی ۲.۰۱ درصد رسید.


به گزارش آنی بازار به نقل از تریدینگ اکونومیکس، به نظر می آید روند کاهش قیمت ها در همسایه جنوبی کماکان ادامه داشته باشد؛ چون که نرخ تورم امارات در ماه فوریه باز هم در محدوده منفی باقی ماند.
این نرخ تورم که بیست و سومین تورم ماهانه منفی این کشور به حساب می آید، بیشتر از همه تحت تأثیر کاهش قیمت بخش فرهنگ و آموزش قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی ۱۸.۶۴ درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار امارات، تورم در بخش لوازم منزل منفی ۳.۳۷ درصد اندازه گیری شده است. بالاترین تورم ها هم در ارتباط با تفریح و سرگرمی با ۱.۵۲ درصد و مواد غذایی معادل ۱.۴۲ درصد افزوده شده است.
بر اساس ماهانه هم تورم امارات در ماه فوریه منفی ۰.۴۱ درصد اندازه گیری شده که ۰.۲۶ درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است.
از طرفی متوسط نرخ تورم کویت در دوازده ماه منتهی به فوریه با ۰.۰۸ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه منتهی به ماه قبل به ۳.۰۳ درصد رسید که این نرخ، بالاترین تورم ثبت شده در کویت از ماه فوریه سال ۲۰۱۷ تابحال به حساب می آید. در میان بخش های مختلف، تورم در بخش مواد غذایی و نوشیدنی با ۹.۴۶ درصد و فرهنگ و آموزش با ۶.۱۵ درصد بیشترین نقش افزایشی را در نرخ تورم داشته اند.
از طرفی تورم در بخش حمل و نقل منفی ۰.۴۴ درصد بوده است. بر اساس ماهانه، نرخ تورم کویت در این ماه ۰.۱۷ درصد اندازه گیری شده است که ۰.۰۶ درصد کمتر از تورم ثبت شده در ماه قبل بوده است.
متوسط نرخ تورم این کشور در بازه زمانی ۱۹۷۴ تا ۲۰۲۰ معادل ۱.۹۷ درصد بوده است که بالاترین نرخ تورم ثبت شده در ارتباط با دسامبر ۱۹۷۷ با ۲۱.۵ درصد و کمترین تورم ثبت شده هم در ارتباط با فوریه ۲۰۰۹ با منفی ۴.۸۲ درصد بوده است.1400/02/03
20:37:15
5.0 / 5
594
تگهای خبر: آموزش , تورم , قیمت , مركز آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش