تسهیل واردات نهاده های تولید و دارو

تسهیل واردات نهاده های تولید و دارو آنی بازار: آن طور که معاون فنی گمرک ایران می گوید طی مصوبات اخیر و ابلاغ وزیر اقتصاد، حقوق ورودی واردات نهاده های تولید و دارو در انتهای تشریفات گمرکی ستاندن خواهد شد که عاملی موثر در تسریع و تسهیل روند واردات و ترخیص این اقلام است.


مهرداد جمال ارونقی در گفت و گو با ایسنا، در ارتباط با مصوبه اخیر هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب وکار در امتداد تجارت خارجی توضیحاتی ارائه نمود. وی اظهار داشت که با پیشنهاد گمرک ایران مصوب شد تا نسبت به تسهیل و رفع موانع واردات نهاده های تولید بوسیله پرداخت حقوق ورودی در انتهای تشریفات گمرکی اقدام گردد.
ارونقی در مورد چرایی صدور چنین مصوبه ای تصریح کرد: در جریان واردات، دریافت حقوق ورودی در ابتدا انجام و پس از آن واردکننده امکان اظهار کالا و طی پروسه تشریفات گمرکی را دارد که این امر بدلیل عدم تمکن مالی تعدادی از صاحبان کالا یا زمان بر بودن پروسه تودیع حقوق ورودی، موجب طولانی شدن زمان ترخیص مواد اولیه دارو، دارو و یا اقلام در رابطه با تولید می شد؛ بدین جهت پیشنهاد پرداخت حقوق ورودی در انتهای تشریفات گمرکی، برای این اقلام وارداتی از طرف گمرک ایران مطرح گردیده است.
وی ادامه داد: بر این اساس گمرک ایران در مورد واردات نهاده های تولید همچون مواد اولیه، کالاهای واسطه ای، ماشین آلات، تجهیزات و لوازم یدکی و همین طور دارو و مواد اولیه دارویی، حقوق ورودی را در انتهای تشریفات گمرکی دریافت خواهدنمود.
بگفته این مقام مسئول در گمرک ایران، مصوبه مربوطه از طرف وزیر اقتصاد به گمرک ایران ابلاغ گردیده و به زودی در دستور کار گمرکات اجرائی قرار می گیرد.
منبع:

1400/03/20
21:09:03
5.0 / 5
421
تگهای خبر: اقتصاد , تشریفات , تولید , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش