مركز آمار اعلام كرد؛

افزایش 10 درصدی عرضه گوشت مرغ و طیور در بهار 1400

افزایش 10 درصدی عرضه گوشت مرغ و طیور در بهار 1400 آنی بازار: مرکز آمار ایران از افزایش 10.5 درصدی عرضه انواع مرغ و طیور از کشتارگاه های رسمی کشور در بهار 1400 آگاهی داد.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، مرکز آمار ایران میزان عرضه گوشت انواع طیور از کشتارگاه های رسمی کشور در فصل بهار ۱۴۰۰ را بیش از ۵۲۲ هزار تن اعلام نمود که نسبت به زمستان ۱۳۹۹ حدود ۱۰.۵ درصد افزایش را نشان میدهد.
بر اساس نتایج طرح آمارگیری کشتار طیور کشتارگاه های رسمی کشور در بهار ۱۴۰۰؛ وزن گوشت انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه های رسمی در این ماه در مجموع ۵۲۲ هزار و ۴۰۰ تن گزارش شده است.
نتایج این آمارگیری نشان میدهد که ماکیان (مرغ و خروس) با ۵۱۱ هزار تن، ۹۸ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود مختص کرده است. گوشت سایر انواع طیور که عمدتا شامل بوقلمون، بلدرچین، شترمرغ و کبک بوده با حدود ۱۰ هزار تن، ۲ درصد از کل وزن گوشت طیور عرضه شده را به خود مختص کرده است.
همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان میدهد که مقدار عرضه گوشت طیور در کشتارگاه های رسمی کشور در بهار ۱۴۰۰ نسبت به زمستان ۱۳۹۹ حدود ۱۰.۵ درصد افزایش داشته است.منبع:

1400/04/31
22:57:23
5.0 / 5
196
تگهای خبر: مركز آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش