پرورش 430 هزار راس گاو در دامداری های کشور

پرورش 430 هزار راس گاو در دامداری های کشور آنی بازار: در تابستان سال جاری ۱، ۹ میلیون تن شیر گاو در دامداری های کشور تولید شد که نسبت به فصل تابستان سال قبل ۱۰.۵ درصدی کاهش داشته است


به گزارش آنی بازار به نقل از فارس، به نقل از مرکز آمار ایران، در تابستان سال جاری ۴۳۰ هزار رأس گاو در دامداری های کشور پروار شد.
در تابستان سال جاری ۱، ۹ میلیون تن شیر گاو در دامداری های کشور تولید شد که نسبت به فصل تابستان سال قبل ۱۰.۵ درصدی کاهش داشته است.
نتایج حاصل از آمارگیری اندازه گیری تعداد و تولیدات فصلی دام سنگین (گاو و گوساله) در فصل تابستان ۱۴۰۱ نشان میدهد تعداد گاو و گوساله پروار شده در این فصل به ۴۳۰ هزار رأس رسید که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش را نشان میدهد.
در تابستان سال جاری ۱، ۹ میلیون تن شیر گاو در دامداری های کشور تولید شد که نسبت به فصل تابستان سال قبل ۱۰.۵ درصدی کاهش داشته است.
تعداد گاو و گوساله متولد شده در فصل تابستان ۲۳۹ هزار رأس برآورد شده که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۵، ۴ درصد کم شده است.
تعداد گاو و گوساله موجود در دامداری های کشور نیز با ۱۱۰ هزار رأس کاهش نسبت به فصل تابستان ۱۴۰۰، به حدود ۵، ۵ میلیون رأس (شامل ۱.۴ میلیون رأس دام اصیل، ۲.۳ میلیون رأس دام آمیخته و ۱.۸ میلیون رأس دام بومی) رسید.
پایان پیام/


1401/08/09
09:58:56
5.0 / 5
227
تگهای خبر: تولید , مركز آمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش