در هفت ماهه امسال

بانک ها 45 درصد بیشتر وام دادند

بانک ها 45 درصد بیشتر وام دادند به گزارش آنی بازار، بررسی ها نشان داده است که بانکها در هفت ماه سال جاری حدود ۲۲۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۵ درصد رشد کرده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، گزارش بانک مرکزی در رابطه با آخرین وضعیت پرداخت از آغاز سالجاری تا هفتم آذر ماه ۱۴۰۱، تعداد یک میلیون و ۳۷۶ هزار فقره تسهیلات ازدواج، فرزندآوری و ودیعه مسکن به مبلغ ۱۲۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان توسط شبکه بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.
برپایه اطلاعات رسیده از بانک مرکزی به ایسنا، از آغاز سال تا هفتم آذر ماه تعداد ۶۵۱ هزار نفر به مبلغ ۹۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج دریافت نمودند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۵۱ درصدی داشته است. همچنین،
به منظور پشتیبانی از جوانی جمعیت نیز، از زمان ابلاغ شیوه نامه مربوطه (۳۱ فروردین)ٰ، تعداد ۵۵۰ هزار نفر به مبلغ ۲۲ هزار میلیارد تومان از تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری بهره مند شدند.
علاوه بر این، از ۶ تیر تا هفتم آذر سال جاری برای۱۹۰ هزار متقاضی تسهیلات ودیعه مسکن تشکیل پرونده شده است که از این تعداد ۱۷۵ هزار نفر به میزان ۹۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده اند.
روند پرداخت تسهیلات در هفت ماهه سالجاری هم نشان داده است که شبکه بانکی در هفت ماهه سال جاری حدود ۲۲۴۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴۵ درصد رشد کرده است.
بنا بر اعلام بانک مرکزی، معادل ۸۴ درصد این تسهیلات به صاحبان کسب و کار و ۱۶ درصد مابقی هم به مصرف کننده نهایی خانوار پرداخت شده است.
منبع:

1401/09/09
10:10:46
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش