پیش بینی بازارهای جهانی طلا

قیمت طلای جهانی به ۲۰۰۰ دلار می رسد؟

قیمت طلای جهانی به ۲۰۰۰ دلار می رسد؟ آنی بازار: بازار طلای جهانی، هفته را در بالاترین سطح ۹ ماهه خود به انتها می رساند برای اینکه تجدید تقاضای پناهگاه امن نرخها را به بالای ۱۹۲۰ دلار در هر اونس رساند که تعدادی از مفسرین آنرا به عنوان یک سطح مقاومت مهم برجسته کردند.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، تحلیل گران اعلام کردند که افزایش عدم اطمینانی اقتصادی و تغییر شرایط اساسی بازار می تواند به بازگشت قیمتها به ۲۰۰۰ دلار زودتر از حد انتظار کمک نماید. معاملات آتی طلا در ماه فوریه به دنبال پایان هفته با افزایش حدود یک درصدی هستند و قیمتها آخرین بار در ۱۹۲۲ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس معامله شدند.
فیلیپ استریبل، استراتژیست ارشد بازار در Blue Line Futures اظهار داشت: کشش افزایش قیمت طلای جهانی تا ۲۰۰۰ دلار وجود دارد. افزایش قیمت طلا بعد از آن صورت گرفت که جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا نامه ای به کنگره ارسال کرد و به قانونگذاران اخطار داد که دولت امکان دارد در ۱۹ ژانویه به سقف بدهی خود برسد.
ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در OANDA می گوید: ما می دانستیم که مشکل بدهی در سال ۲۰۲۳ یک مشکل خواهد بود اما انتظار نداشتیم که به این زودی برجسته شود. مویا اضافه کرد که باآنکه تقاضای پناهگاه امن در کوتاه مدت باید به پشتیبانی از قیمت طلا ادامه دهد، عوامل بسیار بزرگ تری بر بازار طلا تاثیر می گذارند. مویا اظهار داشت که او برای طلا، مقاومت ۱۹۵۰ دلار در هر اونس را می بیند و اگر این مقاومت شکسته شود، نمی تواند مانع از افزایش مجدد بازار به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس شود. او اظهار نمود که هم اکنون، تحرک زیادی در بازار وجود دارد و من فکر می کنم ۲۰۰۰ دلار یک هدف است، فقط یک سوال اینست که چه زمانی به آنجا می رسیم.
تحلیل گران با نگاهی به نوسانات کوتاه مدت گفته اند که مهم ترین تاثیر بر طلا تغییر انتظارات در مورد فدرال رزرو و تاثیر کاهش تورم بر بازده اوراق قرضه و دلار آمریکاست. داده های تورم مصرف کننده در هفته گذشته نشان داد که فشارهای قیمتی مطابق با انتظارات کاسته می شود که بعضی از تحلیل گران گفته اند به فدرال رزرو فضایی برای کاهش سرعت سیاست پولی تهاجمی خود می دهد.
باآنکه قیمت طلا در هفته آینده جا برای افزایش قیمت دارد اما بعضی از تحلیل گران گفته اند که سرمایه گذاران باید در این سطوح احتیاط کنند. در حالیکه خیلی از تحلیل گران بشدت نسبت به طلا در کوتاه مدت امیدوار هستند، آنها گفته اند که سرمایه گذاران باید به دنبال خرید این فلز گرانبها با کاهش قیمت باشند.
دارین نیوسام، تحلیلگر ارشد بازار اظهار داشت که او قیمت طلا را بالاتر می بیند چونکه روندهای کوتاه مدت و میان مدت به صورت قطعی افزایش پیدا کرده است. با این وجود، او افزود که سرمایه گذاران باید دقت کنند چونکه طلا می تواند به سرعت اصلاح گردد. او اظهار داشت که کلید حرکت کوتاه مدت طلا، دلار آمریکا خواهد بود که به قول او بیش از اندازه فروخته شده است.
طبق گزارش کیتکو، مارک چندلر، مدیر عامل Bannockburn Global Forex، اظهار داشت که باآنکه تورم درحال کاهش است اما انتظار می رود که فدرال رزرو همچنان نرخ های بهره را افزایش دهد که می تواند به توقف حرکت نزولی دلار کمک نماید. اقتصاددانان همینطور اعلام کردند که سرمایه گذاران باید مراقب تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن باشند چونکه این امر می تواند حرکت صعودی را برای دلار آمریکا ایجاد نماید که به نوبه خود بر طلا تأثیر می گذارد.1401/10/25
14:47:51
5.0 / 5
172
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش