بازار خرید و فروش خودروهای چینی

بازار خرید و فروش خودروهای چینی به گزارش آنی بازار در حال حاضر خریداران خودروهای از كیفیت آنها می نالند و حتی از خرید خود هم پشیمان می باشند، اما چرا با این وجود بازار فروش خودروهای بی ‌كیفیت چینی همچنان داغ می باشد.


در چند سال اخیر بازار خرید و فروش خودرو با تنش‌های مختلفی روبه رو بود كه همین امر باعث شد تا دیگر خودرو یك كالای سرمایه‌ای نبوده و مردم فقط برای رفع نیاز خود اقدام به تهیه آن كنند. البته در این بازاری كه بنا به گفته فعالان خودرو همچنان راكد بوده و رونقی در خرید و فروش ندارد برخی از شركت خارجی توانسته‌اند سهم زیادی از تقاضا را به خود اختصاص داده و فروش خوبی داشته باشند.
 
از میان شركت خودروساز خارجی فعال در بازار ایران باید از چینی‌ها یاد كرد كه همچنان علاقه‌ای به داخلی سازی محصولات خود نداشته و با نصب آپشن های پر زرق و برق هر روز میزان خریداران خود افزایش می‌دهند. اما سوال اینجا چرا با وجود بی كیفیت بودن خودروهای چینی عرضه شده در بازار همچنان مردم به سمت خرید آنها می روند و خود را درگیر این خودروها می‌كنند.
 
قاسمی یكی از فروشندگان خودرو در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم می‌گوید: امروز مصرف كننده ایرانی به دنبال خودروهای جدید و ارزان است همین موضوع مورد توجه چینی‌ها قرار گرفته و آنها با استفاده از كم كاری خودروسازان ایرانی سعی در تولید محصول مطابق ذائقه ایرانی ها دارند.
وی با بیان اینكه چینی‌ها هر روز علاقه ایرانی‌ها را مورد بررسی قرار می دهند، افزود: آنها در چند سال اخیر متوجه شدند كه ایرانی‌ها علاقه زیادی به خودروهای شاسی بلند دارند به همین دلیل تنوع زیادی را در تولید این خودروها انجام داده‌اند و البته فروش خوبی را هم كسب كرده‌اند.
 
این فعال بازار تصریح كرد: متأسفانه چینی به راحتی در بازار ایران مانور می دهند وحتی قیمت محصولات خود را به صورت غیر منطقی افزایش داده اند به نحوی كه هم اكنون قیمت برخی از محصولات چینی در مقایسه با بازار بسیار گران تر است.
محمدی دیگر فروشنده خودرو با اشاره به بازار نابسامان لوازم یدكی خودروهای چینی به تسنیم می‌گوید: در بازار لوازم یدكی معروف است كه چینی ها بیشترین سود خود را نه از محل فروش خودرو بلكه از لوازم یدكی به دست می آورند.
 
وی با بیان اینكه در برخی از خودروها تأمین یك قطعه با مشكلات زیادی مواجهه است، افزود: بعضاً قطعات چینی كیفیت های مختلفی دارد كه مصرف كننده با توجه به هزینه خود اقدام به خرید آنها می‌كند اما نكته اینجاست كه قطعات ارزان بی‌كیفیت بوده و نارضایتی مردم را به دنبال داشته است به همین دلیل خریدار ترجیح می‌دهند قطعه درجه بالا بخرد اما آنها نیز از كیفیت مناسبی برخوردار نیستند.
 
*چینی ها با پول مردم خودرو وارد كرده و به خود آنها می‌فروشند
این فروشنده خودرو با اعلام اینكه چینی‌ها با پول مردم خودرو وارد كرده و به خود آنها می فروشند، اظهارداشت: فروش خودرو در بازار ایران آنهم با این كیفیت های نازل برای شركت های بسیار سودآور است.
 
وی با اعلام اینكه كمترخریداری را دیده‌ام كه دل خوشی از خرید خودروی چینی داشته باشد، گفت: اما بدون تعارف جذابیت های این خودروها همه را گول می‌زند.
نوریان دیگر فروشنده خودرو نیز با بیان اینكه شرایط فروش خودروهای چینی نسبت به خودروهای داخلی بسیار متنوع است، افزود: وقتی مصرف كننده می‌داند كه با 30 میلیون می‌تواند یك ماشین شاسی بلند بخرد چرا این كار را نكند.
 
وی با اشاره به اینكه قیمت خودروهای متنوع چینی تناسب زیادی با جیب مردم دارند، تصریح كرد: اگر دقت كنید چینی ها خودشان هیچ كدام از محصولاتی كه در بازار ایران به فروش می‌رسانند را استفاده نمی‌كنند.
این فروشنده خودرو اضافه كرد: امروز تأمین قطعه یكی از مشكلات اصلی خریداران خودروهای چینی به شمار می‌آید كه هنوز شركت ها برای كسب سود بیشتر اقدام مؤثری را در این رابطه انجام نداده‌اند.
 
1396/04/19
15:03:59
5.0 از 5
4932
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش