عضو كارگروه كاهش تلفات برق: فقدان هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی چالش مهم صنعت برق است

عضو كارگروه كاهش تلفات برق: فقدان هماهنگی بین دولت و بخش خصوصی چالش مهم صنعت برق است آنی بازار: مشهد- ایرنا- عضو كارگروه كاهش تلفات برق وزارت نیرو فقدان هماهنگی اثربخش بین دولت و بخش خصوصی را از چالشهای مهم صنعت برق ذكر و بیان كرد: تمركز بر روی مدیریت بار و پیك مصرف برق توجه دولت و مجلس را می طلبد. این مهم می تواند از فشار اقتصادی بر صنعت برق بكاهد و امكان توجه بیشتر به سایر بخشهای این صنعت فراهم كند.


شركت برق منطقه ای خراسان روز سه شنبه به نقل از محمدحسن متولی زاده در نشست كارگروه سندیكای صنعت برق ایران در مشهد گزارش داد: صنعت برق بر مبنای رویه متداول توجه جدی به پاسخگویی به پیك بار دارد و برای تامین پیك مصرف برق به سرمایه گذاری در بخش تولید روی آورده و همین امر فشار زیادی را بر سایر بخشهای این صنعت وارد كرده است.
وی اضافه كرد: مصرف برق كشور امسال جاری حدود 45 ساعت از توان تولید پیشی گرفت كه برای تامین برق در همین تعداد ساعات محدود نیازمند سرمایه گذاری هنگفتی است.
مدیرعامل شركت برق منطقه ای خراسان ادامه داد: تا هنگامی كه اقتصاد برق و مدل تعرفه های آن اصلاح نشود صنعت برق همچنان با چالش روبرو خواهد بود بنابراین باید تلاش شود ضمن كاهش هزینه ها در تمام بخشهای دولتی و خصوصی در زمینه افزایش بهره وری تلاش مضاعفی صورت گیرد.
وی اظهار داشت: در صورت ادامه روند موجود و عدم اقدام موثر در كاهش هزینه ها و همینطور عدم اصلاح تعرفه برق پیش بینی می گردد بدهی صنعت برق ایران تا سال 1400 از مرز 75 هزار میلیارد تومان بگذرد.
متولی زاده اضافه كرد: هم اكنون حدود 85 درصد از بدهیهای صنعت برق مربوط به بخش تولید آن و بانكها است. اگر سرمایه گذاری جدید در این بخش برای چند سال كنترل شود فشار اقتصادی بر سایر بخشهای صنعت برق كاسته می شود.
وی ظرفیتهایی همچون 'قانون رفع موانع تولید، قانون اصلاح الگوی مصرف، قانون پشتیبانی از صنعت برق و قانون برنامه ششم توسعه' را مهم توصیف و ابراز امیدواری كرد با اجرای این قوانین كاهش فشار اقتصادی و رونق درصنعت برق كشور محقق شود.
رئیس سندیكای صنعت برق ایران هم در همین نشست اظهار داشت: نقش این سندیكا بعنوان بازوی اجرایی دولت در بخش خصوصی مهم است. در دوره جدید هیات مدیره سندیكای صنعت برق ایران به ایجاد روابط تعاملی با دولت توجه شده و لازم است تا با یك راهبرد هماهنگ دولت و بخش خصوصی به دنبال سیاستگذاری در صنعت برق باشند.
علی بخشی اضافه كرد: در این راستا دو معاونت پژوهشی وعلمی درسندیكای صنعت برق ایران تشكیل شده است. این معاونتها با نگاه تعاملی با دولت به دنبال حل چالشهای صنعت برق كشور هستند.
خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین كریم زاده


1396/10/19
23:05:42
5.0 از 5
4641
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش