بروجردی: ایران به لزوم شفاف سازی در حوزه مالی معتقد می باشد

بروجردی: ایران به لزوم شفاف سازی در حوزه مالی معتقد می باشد آنی بازار: تهران - رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به لزوم شفاف سازی معتقد می باشد و اجازه نمی دهد پول های كثیف وارد اقتصاد كشور شود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از خانه ملت، علاءالدین بروجردی درباره تعلیق تمدید نام ایران در فهرست سیاه FATF (گروه ویژه اقدام مالی) اظهار داشت: كارهای زیادی در زمینه شفاف سازی مالی در مجلس شورای اسلامی انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه قانون مبارزه با پولشویی در مجلس از مدت ها پیش به تصویب رسیده است، ادامه داد: قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم و پیوستن ایران به كنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم هم در مجلس به تصویب رسیده است.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: این اقدامات مجلس گام های بلندی است كه برداشته شده و علت اینكه برای 4 ماه آینده هم تعلیق نام ایران از قرار گرفتن لیست سیاه تمدید شده به این دلیل است كه آن ها دریافته اند ایران در این مسیر بسیار جدی است.
بروجردی تصریح كرد: بحث توافقات در زمینه FATF گروه اقدام مالی و پالرمو كه قانون جداگانه ای است مراحل خویش را طی می كند تا نهایی شود.
وی با اشاره به اینكه هر گونه مطلبی كه در عرصه بین المللی مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد حتما تحفظ خواهیم داد و آن را بر مبنای قوانین خود اجرا می نماییم، ادامه داد: به شفافیت مالی و مبارزه با تروریسم و باندهای عظیم مواد مخدر كه پشتوانه تروریست ها هستند، معتقد هستیم و اجازه نمی دهیم این گروه ها ثروت های كثیف را با پولشویی وارد گردش مالی ایران و جهان كنند.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با به ساختار FATF اشاره نمود و اظهار داشت: FATF ساختاری است كه افراد تایید كننده و قبول كننده آن در عرصه جهانی در شفاف سازی مالی عملا دخیل هستند و ایران به واسطه اینكه در مجاورت با بزرگترین مركز تولید جهانی مواد مخدر قرار دارد و باندهای مواد مخدر زیادی در این منطقه فعالیت دارند، در معرض جدی این خطرات هست.
رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه FATF ساختاری مجزا دارد و ارتباطی به برجام ندارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به لزوم شفاف سازی معتقد می باشد و اجازه نمی دهد این افراد پول های كثیف را وارد اقتصاد كنند.
سیام**9314**1449


1396/12/07
16:40:13
5.0 از 5
4699
تگهای خبر: ارز , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش