یك مقام مسئول بانك مركزی تشریح كرد:

نحوه دریافت ارز مسافری و دانشجویی

نحوه دریافت ارز مسافری و دانشجویی آنی بازار: سخنگوی بانك مركزی با تشریح نحوه رجوع متقاضیان دریافت ارز مسافرتی، دانشجویی و درمان به شعب بانك های عامل از مردم خواست برای دریافت ارز مسافرتی به فرودگاه ها رجوع نكنند.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر محمدعلی كریمی در ارتباط زنده تلفنی با شبكه خبر با تشریح دستور العمل بانك مركزی درباره پرداخت ارز مسافرتی اظهار داشت: ما با استفاده از پلیس فرودگاه آگاه شدیم كه تعدادی از مردم برای دریافت ارز در مبادی خروجی (فرودگاهها) به باجه بانك ملی و بانكهای دیگر رجوع می كنند و تقاضای ارز مسافرتی دارند.
وی ادامه داد: همانطور كه در اطلاعیه های بانك مركزی اعلام شده لازم به یادآوری است كه افرادی كه ارز مسافرتی برای سفرهای خارج از كشور نیاز دارند باید با در دست داشتن مدارك مربوطه به شعب بانك ملی و بانك سامان در داخل شهرها رجوع كنند.
كریمی ویزای كشور مقصد، گذرنامه، بلیت و رسید عوارض خروج را بعنوان مدارك لازم برای دریافت ارز مسافرتی از شعب بانكهای عامل داخل شهر عنوان نمود و اضافه كرد: متقاضیان دریافت ارز مسافرتی باید مدارك مذكور را به شعب داخل شهر تحویل دهند و از شعب بانك ملی و سامان در مبادی خروجی و گذرنامه، ارز خویش را دریافت كنند.
سخنگوی بانك مركزی ادامه داد: ازاین رو تاكید می نماییم مسافران مستقیما به فرودگاه برای دریافت ارز مسافرتی رجوع نكنند و حتما مدارك مربوطه را بعد از تحویل به یكی از شعب بانكهای عامل در داخل شهر و دریافت رسید، در فرودگاه با عرضه رسید شعبه تحویل دهنده مدارك، ارز خویش را دریافت كنند.
كریمی با تاكید بر اینكه هم اكنون بانكهای ملی و سامان بعنوان بانكهای عامل پرداخت ارز مسافرتی تعیین شدند ادامه داد: به تدریج سایر شعب پرداخت ارز مسافرتی اطلاع رسانی خواهد شد.
وی اضافه كرد: در مورد ارزهای دانشجویی و درمان هم به همین ترتیب متقاضیان باید با استفاده از شعب بانكهای تجارت و سامان تقاضای خویش را اعلام كنند و بعد از عرضه گواهی های لازم مربوط به وزارت علوم و وزارت بهداشت نسبت به دریافت ارز مورد نیاز در چارچوب ضوابط و مقررات بانك مركزی اقدام نمایند.

1397/01/25
13:56:02
5.0 از 5
5002
تگهای خبر: ارز , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش