استاندار خراسان رضوی:

مبارزه هوشمندانه با قاچاق كالا و ارز ضروری می باشد

مبارزه هوشمندانه با قاچاق كالا و ارز ضروری می باشد آنی بازار: مشهد- استاندار خراسان رضوی بر ضرورت مبارزه هوشمندانه با قاچاق كالا و ارز در جهت پشتیبانی از تولیدات با كیفیت مطلوب داخلی تصریح كرد.


به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در اولین نشست كمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان اظهار داشت: با صدور كالای دارای كیفیت مطلوب و متناسب با نیاز و ذائقه مخاطبان می توان هم بازار داخلی و خارجی و اشتغال را حفظ كرد و هم ارزآوری برای كشور داشت.
وی اضافه كرد: پشتیبانی از كالای ایرانی به مفهوم پشتیبانی از كل چرخه تولید تا عرضه و صادرات است به گونه ای كه تمام این مسیر باید كنترل، نظارت و حمایت شود تا محصول نهایی با سلامت و كیفیت و شرایط مناسب در اختیار مصرف كننده داخلی و خارجی قرار گیرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی هم در این نشست با مقایسه عملكرد سال گذشته حوزه مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان با سال پیش از آن اظهار داشت: سال گذشته 375 جلسه با 2 هزار و 89 مصوبه در كمیسیون استان، كارگروه های كارشناسی و كمیسیونهای شهرستانی برگزار گردید كه نسبت به سال 95 از نظر تعداد جلسات 32 درصد و از نظر تعداد مصوبات 34 درصد افزایش داشت و 85 درصد مصوبات هم اجرایی شد.
سید جواد حسینی اضافه كرد: ارزش ریالی كشفیات كالای قاچاق در این استان طی سال قبل یك هزار و 853 میلیارد ریال بود كه نسبت به سال پیش از آن 23 درصد افزایش داشت.
وی اظهار نمود: 86.4 درصد كشفیات توسط نیروی انتظامی، 5.9 درصد توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت و باقی آن توسط سایر دستگاه ها انجام شد.
وی اظهار داشت: تعداد پرونده های تشكیل شده قاچاق كالا و ارز در تعزیرات حكومتی استان طی سال قبل 2 هزار و 569 مورد و جریمه تعیین شده در این پرونده ها 752 میلیارد ریال بود.
حسینی اضافه كرد: تعداد پرونده های قاچاق كالا و ارز اداره كل گمركات استان در سال قبل 698 پرونده به ارزش 112 میلیارد ریال بود كه نسبت به سال پیش از آن 29 درصد كاهش ولی از نظر ارزش 160 درصد افزایش داشت كه نشان دهنده افزایش تعداد پرونده های قاچاق كلان از گمركات استان می باشد.
وی اظهار نمود: تعداد كل بازرسی ها از سطح بازار توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در سال قبل 30 هزار و 285 بازرسی بود كه نسبت به سال پیش از آن 11 درصد افزایش داشته و رتبه اول كشور را در این زمینه به دست آورد.
وی اظهار داشت: تعداد پرونده های تشكیل شده در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در این مدت 569 پرونده بود كه نسبت به سال پیش از آن 11 درصد كاهش داشت و ارزش ریالی پرونده ها معادل 109 میلیارد ریال بوده كه نسبت به سال پیش از آن 11 درصد افزایش داشت و این نشان دهنده افزایش كشفیات كلان می باشد.
معاون استاندار خراسان رضوی اضافه كرد: در سال قبل 2 هزار و 278 پرونده به ارزش یكهزار و 601 میلیارد ریال در فرماندهی انتظامی استان تشكیل شد كه نسبت به سال پیش از آن از نظر تعداد پنج درصد و از نظر ارزش 20 درصد افزایش داشت.
وی اظهار نمود: در سال قبل 122 هزار و 89 بطری و قوطی مشروبات الكلی در این استان كشف شد كه نسبت به سال پیش از آن 26 درصد افزایش داشت.
وی اظهار داشت: كشفیات تجهیزات دریافت از ماهواره در این استان طی سال قبل هم 50 هزار و 841 عدد بود كه نسبت به سال پیش از آن یك درصد كاهش داشت.
حسینی اضافه كرد: ارزش ریالی كالاهای ممنوعه مكشوفه استان در سال قبل 128 میلیارد ریال بود كه نسبت به سال پیش از آن 41 درصد افزایش داشت.
وی تعداد متهمین دستگیر شده در استان طی سال قبل را چهار هزار و 128 نفر ذكر كرد و اظهار داشت: این تعداد نسبت به سال قبل 28 درصد كاهش داشت.
وی اظهار نمود: تعداد باندهای قاچاق متلاشی شده در استان طی سال قبل 40 باند بود كه نسبت به سال پیش از آن هشت درصد افزایش داشت.
حسینی با اشاره به اینكه مصرف فرآورده های نفتی جز نفت كوره و نفت سفید در خراسان رضوی در سال 96 نسبت به سال 95 افزایش داشت، اضافه كرد: مصرف نفت گاز در استان در بخش های مختلف طی سال قبل نسبت به سال پیش از آن سه درصد و معادل 49 میلیون لیتر افزایش یافت.
وی اظهار داشت: مقدار فرآورده های نفتی كشف شده در استان خراسان رضوی طی سال 96 نسبت به سال 95 حدود 6 درصد كاهش داشت كه این مقدار برای نفت گاز معادل 9 درصد كاهش بود.
7489 / 6053


1397/01/29
22:45:30
5.0 از 5
5857
تگهای خبر: ارز , بازار , صنعت , قاچاق
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش