بهره برداری موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند مشاركت خیران است

بهره برداری موزه دفاع مقدس سمنان نیازمند مشاركت خیران است آنی بازار: سمنان- استاندار سمنان اظهار داشت: بهره برداری كامل و به ثمر رسیدن پایگاه فرهنگی موزه دفاع مقدس سمنان با هدف ترویج و نشر ارزش های دفاع مقدس نیازمند مشاركت خیران و هم افزایی دستگاه های متولی است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، سید شهاب الدین چاوشی روز چهارشنبه در جلسه هیأت امنای بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در سالن غدیر استانداری اضافه كرد: پایگاه فرهنگی دفاع مقدس ظرفیت خوبی برای تقویت فرهنگ دفاع مقدس است.
وی بیان كرد: ادای دین به شهدا و آرمان های آنان وظیفه همگانی است باید در جهت حفظ این خاطرات و تبیین آن برای افرادی كه این ایام را ندیده و لمس نكرده اند كوشا باشیم.
وی با تاكید بر لزوم همكاری نهادهای مرتبط و جلب مشاركت خیران برای پا گرفتن كامل این مركز فرهنگی و موزه دفاع مقدس، خاطرنشان كرد: با بهره برداری كامل این مجموعه به شكلی دین ما به شهدا و ایثارگران ادا شده و پرداختن به موضوعاتی اینچنین كار دلی است و تكلیف اداری نیست.
استاندار سمنان ادامه داد: این پایگاه فرهنگی از جاذبه های مهم گردشگری برای پر كردن اوقات فراغت شهروندان است و همینطور می تواند زمینه سپری كردن و خوش گذرانی مشروع اوقات بیكاری مردم را فراهم آورد كه به واسطه این امر صدمه های اجتماعی در جامعه كاسته می شود.
وی با بیان این كه مجموعه فرهنگی دفاع مقدس سمنان و فضاهای دل انگیز آن ظرفیت مطلوبی است تا بعنوان پاتوق جوانان و نوجوانان محسوب شود، اظهارداشت: به واسطه بهره مندی از آثار معنوی و جذابیت گردشگری این مجموعه زمینه مأنوس شدن جوانان با این مراكز فراهم شده و این امر در تربیت و شكل گیری شخصیت فرهنگی و اخلاقی جامعه اثرگذار می باشد.
چاوشی با تاكید بر لزوم سرعت بخشیدن برای تكمیل و بهره برداری این مركز، اظهارداشت: همه نهادهای متولی باید كمك كنند تا تعهدات این مركز با عنایت به ظرفیت اعتباری محدود به موازات پیش رود.
استاندار سمنان بیان كرد: دایر شدن و بهره برداری كامل این مركز فرهنگی یك كار ماندگار برای مركز استان است.
وی استفاده از ظرفیت خیران و افزایش حمایت پشتوانه های مركز حفظ آثار و نشر ارزش های را در بهره برداری این مركز ضروری دانست.
وی همینطور اهتمام دستگاه های اجرایی برای گرامیداشت فتح خرمشهر و حماسه سوم خرداد در سال های آتی را ضروری دانست و خاطرنشان كرد: تعظیم و تكریم شعایر معنوی جزو وظایف همه دستگاه هاست و همه نهادها باید به صورت خودجوش در گرامیداشت این ایام و پاسداشت آن همكاری كنند.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، در این نشست گزارشی از اقدامات و كارهای صورت گرفته به منظور بهره برداری مركز فرهنگی دفاع مقدس سمنان از جانب دستگاه های اجرایی سمنان ارائه شد.
همچنین مقرر شد شهرداری، شركت آب فاضلاب، برق منطقه ای و سازمان مدیریت و برنامه ریزی اهتمام ویژه ای برای بهره برداری كامل این مركز امسال داشته باشند.
فعال شدن مجمع خیرین دفاع مقدس و همینطور موضوعات و قف و نذر در مبحث دفاع مقدس و ارزش های دفاع مقدس همچون مواردی بود كه در این نشست پیگیری جدی آن مورد تاكید قرار گرفت.
همچنین عملكرد دستگاه های مختلف در بزرگداشت حماسه سوم خرداد در این نشست مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، فاز اول مجموعه پارك موزه دفاع مقدس در دهه فجر سال 96 همزمان با 9 استان دیگر به بهره برداری رسید.
استان سمنان در دفاع مقدس بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی كرده است.
م - ع 6026


1397/03/23
17:13:33
5.0 از 5
4382
تگهای خبر: ارز , دستگاه
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش