كاهش مصرف برق درحرم حضرت معصومه(س)

كاهش مصرف برق درحرم حضرت معصومه(س) آنی بازار: روزنامه اقتصاد آینده قم روز چهارشنبه 27 تیرماه مطلبی با عنوان كاهش مصرف برق در حرم مطهر حضرت معصومه(س) را منتشر نموده است.


دراین مطلب می خوانیم: كارشناسان فنی و مهندسی حرم مطهر اقدامات بهینه سازی خویش را به تزریق 400 آمپر برق به مدت 3 ساعت در روز توسعه دادند، بر این اساس انتظار می رود تزریق 400 آمپر برق علاوه برتأمین فازهای مصرفی حرم مطهر در ساعات اوج مصرف به تعدیل مصارف در شبكه شهری تأثیری ویژه داشته باشند.با توجه به قطعی برنامه ریزی شده برق محلات شهری دفتر فنی مهندسی حرم مطهر در ابتكاری مبادرت به كاهش 20 درصدی مصارف برق حرم مطهر كرد.
بر اساس اعلام كارشناسان دفتر فنی و مهندسی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها بهینه سازی مصرف انرژی و تولید و تقویت شبكه برق استان به منظور تأمین برای رفاه حال شهروندان و زائران میهمان استان صورت گرفته است.
واحد فنی مهندسی در ابتدا به صورت نامه نگاری به تمام مدیریت های آستان و ابلاغ دستورالعمل بهینه سازی مصرف برق اقدامات خویش را شروع و سپس با تغییر بعضی از زیرساخت ها موفق به كاهش مصرف برق تا 20 درصد شده است.
گفتنی است كارشناسان فنی و مهندسی حرم مطهر اقدامات بهینه سازی خویش را به تزریق 400 آمپر برق به مدت 3 ساعت در روز توسعه دادند، بر این اساس انتظار می رود تزریق 400 آمپر برق علاوه بر تأمین فازهای مصرفی حرم مطهر در ساعات اوج مصرف به تعدیل مصارف در شبكه شهری تأثیر ویژه ای بگذارد.همچنین دفتر فنی مهندسی حرم مطهر در اقدامی با تاكید بر پروتكل نوین مصرفی خود به صورت دائم مصارف روشنایی خود در صحن ها، رواق ها و پاركینگ ها را 80 درصد كاهش داده است.
لازم به ذكر است امسال برای نخستین بار به مناسب دهه كرامت تمام تزئینات و روشنایی های مربوط به جشن های دهه كرامت از جانب واحد فنی مهندسی حرم به لامپ های فوق كم مصرف تغییر و نسبت به سال های گذشته بیش از 50 درصد كاهش مصرف در حوزه تزئینات تجربه شده است.
بر اساس اعلام كارشناسان واحد فنی مهندسی آستان مقدس امسال سیستم نوین مانیتورینگ روشنایی و تاسیسات به راه افتاده است، هوشمند سازی منابع مصرفی برق از كانال سیستم مانیتورینگ از اهداف این اقدام بیان شده است.
بر اساس این گزارش سیستم های زیرساختی تاسیسات و پمپ ها با سیستم های نوین مانیتورینگ تعدیل دور شده كه علاوه بر كاهش مصرف درحوزه نگهداری و طول عمر سیستم ها تأثیر جدی گذاشته است.
7406/ 6133/


1397/04/27
13:31:43
5.0 از 5
4656
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش