با تصمیم كارگروه تنظیم بازار؛

قیمت مرغ و شیر كاسته می شود، تدوین بسته قیمت گذاری خودرو

قیمت مرغ و شیر كاسته می شود، تدوین بسته قیمت گذاری خودرو آنی بازار: نشست كارگروه تنظیم بازار ضمن برنامه ریزی برای كاهش قیمت اقلام اساسی، بر تدوین بسته قیمت گذاری خودرو تاكید گردید.به گزارش آنی بازار به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، جلسه كارگروه تنطیم بازار با حضور رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد. در حاشیه این جلسه محمدرضا كلامی مدیر كل دفتر برنامه ریزی، تامین، توزیع و تنظیم بازار از كوشش برای كاهش قیمت لاستیك و مرغ مصرفی آگاهی داد و درباره قیمت خودرو نیزگفت: وزیر صمت گردنگیر كرده است، بسته ای برای قیمت خودرو با لحاظ خدمات و ارتقای كیفیت تنظیم شود.
وی افزود: اعضای كارگروه كمك كردند كه قیمت لاستیك در بازار كم شود و با اقتصادی شدن تولید، اساسا كاهش قیمت خواهیم داشت.
به گفته وی قرار شد تولید كنندگان لاستیك سواری با بیشتر از ۷۰ یا ۸۰ درصد ضریب تولید در برطرف نمودن نیاز داخلی تلاش كنند كه اساسا كاهش قیمت حاشیه بازار را به دنبال خواهد داشت.
این مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت، همین طور درباره كالای مصرفی مرغ اضافه كرد: مرغ كالایی پروتئینی است و وزارت جهاد هم با عنایت به این كالا تلاش نموده سهم این كالا را در سبد خانوار افزایش دهد.
كلامی در ادامه اشاره كرد: در حالیكه قیمت مرغ در حدود ۱۰ هزار تن در نوسان است، در این جلسه سعی كردیم به گونه ای سیاست گذاری شود كه مرغ داخلی را با قیمت زیر ۱۰ هزار تومان به دست مصرف كننده برسانیم، البته در جلسات بعدی سقف قیمت مرغ هم بسته خواهد شد.
برنامه ریزی برای كاهش قیمت شیر
كلامی در زمینه قیمت شیر باز اشاره كرد: در جلسه با حضور متولیان و تشكلهای این بخش تلاش می نماییم قیمتها را كاهش دهیم.
ایشان سپس از افزایش ۳۰ درصدی موجودی انبار كالاهای اساسی در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از مهمترین مباحث تنظیم بازار رصد و پایش تامین كالاها در كشوراست و در این زمینه مستمرا آمارثبت سفارش و تامین و تخصیص ارز و ترخیص كالا از گمركات را می گیریم و با روند ماهها و سالهای قبل مقایسه می نماییم.
وی اضافه كرد: دخیره كالاهای اساسی نه تنها كاهش نداشته بلكه بیشتر از ۲ درصد در وزن و یك درصد در ارزش كالاهای اساسی روند افزایشی باز داشتیم و موجودی كالا در مراكز نگهداری و انبار باز روند مطلوبی دارد و ذخایر در بنادر باز رضایت بخش است.
بسته ای برای قیمت خودرو تنظیم شود
كلامی در ادامه در زمینه قیمت خودرو اظهار داشت: وزیر صمت گردنگیر كرده است كه بسته ای برای قیمت خودرو تنظیم شود و باید خدمات سپس فروش و ارتقای كیفیت خودرو باز در آن دیده شود و سوژه قیمت هم در كنار آن پرداخته خواهد شد كه هنوز بسته مصوب نشده و در حال طرح در كارگروههای كارشناسی است.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی، تامین توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت در زمینه قیمت گذاری كالاهای اساسی اشاره كرد: نظام قیمت گذاری در بعضی كالاها بر حسب عرضه و تقاضاست و مداخله دولت امكان دارد بازار را متشنج تر كند اما در زمینه كالاهای اساسی مانند روغن نباتی كه ارز ۴۲۰۰ دریافت می كنند، قیمت كالا در امتداد رعایت حقوق مصرف كنده درج میگردد و به دست مصرف كننده می رسد.
كلامی اشاره كرد: در مورد برنج با اینكه می توانستیم به صورت حواله برنج را عرضه نماییم اهتمام كرده ایم میزان ورودی كالا حتی در زمانی كه برداشت داخلی شروع شده به گونه ای باشد كه كسری اتفاق نیفتد.
وی درمورد احتكاری و كشف شده اظهار داشت: اختیار تصمیم گیری در مورد بخش كشف شده كالاها به سازمانهای صمت استانی داده شده كه با هماهنگی با سازمان حمایت می توانند و در شبكه های خرده فروشی عرضه میگردد.

1397/08/24
22:24:02
5.0 از 5
4712
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش