وزارت جهاد كشاورزی؛

راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد

راه اندازی پایانه های صادراتی قارچ خوراكی امسال كلید می خورد به گزارش آنی بازار راه اندازی پایانه های های صادراتی قارچ خوراكی در شهرستان شهریار، به منظور تسهیل در توزیع و دسترسی ساده مشتریان به این محصول امسال كلید می خورد.


به گزارش آنی بازار به نقل از مهر به نقل از­ وزارت جهاد كشاورزی، ­­غلامرضا تقوی، مدیركل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراكی معاونت امور باغبانی وزارت جهاد كشاورزی اظهار داشت: این پایانه ها در جهت راه اندازی شبكه مویرگی توزیع قارچ خوراكی و توزیع آن در استان تهران و كل كشور و عرضه قارچ خوراكی بخصوص با برچسب هولوگرام، به منظور شفاف سازی مسیر عرضه راه اندازی می گردد.
وی با بیان این كه تفاهم اولیه واگذاری زمین و جانمایی آن در یكی از میادین میوه و تره بار شهرستان باغستان میان شهرداری این شهرستان و انجمن صنفی قارچ تولید شده است، تصریح كرد: در جانمایی اول كه بزودی راه اندازی می گردد یك هكتار زمین در قالب ۱۳ غرفه واگذار خواهد شد.
تقوی اضافه كرد: در جانمایی دوم، زمینی به مساحت دو هكتار در شهریار شناسایی و تصویب گردید كه تا آخر دی ماه امسال كلنگ راه اندازی آن به زمین زده شود كه بر این اساس، ۴۰ درصد قارچ كشور از محل این پایانه ها توزیع شود.
وی اظهار داشت: هم اكنون عرضه قارچ خوراكی در بازارهای موقت و سنتی و یا به صورت مستقیم به رستوران ها صورت می گیرد.
مدیر كل دفتر امور گلخانه ها، گیاهان دارویی و قارچ خوراكی معاونت امور باغبانی تصریح كرد: با عنایت به تدوین برنامه ای برای افزایش سرانه مصرف قارچ در كشور، یكی از راهكارها برگزاری جشنواره ها آشپزی با قارچ و راه اندازی رستوران های تخصصی قارچ است.
وی سرانه مصرف قارچ در ایران را یك كیلوگرم عنوان و خاطرنشان كرد: تا رسیدن به شاخص های جهانی مصرف سرانه این محصول فاصله بسیاری داریم.
تقوی سرانه مصرف جهانی قارچ خوراكی را دو كیلوگرم و اروپا را چهار كیلوگرم برای هر نفر عنوان نمود و اظهار داشت: تهیه برچسب هولوگرام برای بسته های قارچ همچون اقدامات برای اعتماد سازی مردم و افزایش مصرف این محصول است.

1397/09/17
14:35:03
5.0 از 5
5144
تگهای خبر: بازار , تخصص , تولید , صادرات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش