گزارش آنی بازار به نقل از مهر؛

گردش مالی بازار مسكن پایتخت به ۵۷ و نیم هزار میلیارد تومان رسید

گردش مالی بازار مسكن پایتخت به ۵۷ و نیم هزار میلیارد تومان رسید به گزارش آنی بازار ارزش كل معاملات مسكن در ۸ ماهه نخست امسال در پایتخت به ۵۷.۵ هزار میلیارد تومان رسید كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۶.۲ درصد افزایش داشته است.به گزارش آنی بازار به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی گزارش تحلیلی بازار مسكن شهر تهران در آبان ماه و هشت ماهه ابتدای امسال را منتشر نمود.
این دفتر اوایل آذرماه گزارشی كلی از وضعیت بازار مسكن آبان ماه پایتخت را منتشر نموده بود كه در گزارش جدید خود، تحلیل دقیق تری از شرایط عرضه داده است.
گزارش جدید دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی حاكی می باشد كه در آبان ماه امسال در پایتخت، ۷ هزار و ۱۷ فقره معامله واحد مسكونی به ثبت رسید كه نسبت به مهرماه امسال ۲۶.۶ درصد و نسبت به آبانماه سال قبل ۵۳.۱ درصد كاهش داشته است.
بیشترین میزان معاملات مسكن در آبانماه امسال به منطقه ۵ با ۹۷۲ فقره معامله- معادل ۱۶.۴ درصد از كل معاملات- اختصاص داشت و منطقه ۱۹ با داشتن تنها ۴۳ فقره معامله مسكن - معادل ۷ دهم درصد ازكل معاملات- كمترین تعداد معاملات مسكن را به خود اختصاص داد. بیشترین كاهش معاملات در آبان ماه امسال نسبت به آبانماه سال ۹۶، به منطقه ۲۲ با افت ۶۵.۴ درصدی معاملات اختصاص داشت.
دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی متوسط قیمت خرید و فروش هر متر مربع واحد مسكونی در آبان امسال در پایتخت را ۹ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان عنوان كرده است كه نسبت به مهرماه امسال ۶.۴ درصد و نسبت به آبان ماه سال قبل ۹۱ درصد رشد داشته است.
بیشترین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در آبانماه امسال به منطقه ۱ پایتخت با ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان و كمترین قیمت به منطقه ۱۹ با متری ۴ میلیون تومان اختصاص داشت. بیشترین رشد قیمت را منطقه ۹ به خود اختصاص داد كه رشد ۱۰۴.۴ درصدی نسبت به آبانماه سال قبل داشته است. كمترین درصد رشد قیمت هم در منطقه ۱۹ تهران با افزایش ۴۶.۹ درصدی رقم خورده است.
بر اساس این گزارش بیشترین حجم خرید و فروش مسكن در آبانماه امسال در منطقه ۵ با ۶۱.۴ درصد از معاملات انجام شد؛همچنین واحدهای زیر ۵ سال ساخت با ۳۹.۵ درصد، بیشترین تعداد معاملات مسكن پایتخت را به خود اختصاص دادند؛ ضمن اینكه خریداران بیشترین اقبال را به واحدهای آپارتمانی با قیمت ۶ تا ۷ میلیون تومان نشان دادند كه ۹.۹ درصد معاملات مسكن آبان را به خود مختص كرده است. همینطور بیشترین تعداد خرید و فروش مسكن به واحدهای ۶۰ تا ۸۰ متری با در اختیار داشتن ۲۶ درصد كل معاملات مسكن آبان اختصاص داشته است.
در ۸ ماهه نخست امسال ۹۴ هزار و ۱۷ فقره معامله مسكن در شهر تهران انجام شد كه در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۶ معادل ۱۸.۸ درصد كاهش داشته است. بر طبق این گزارش میانگین قیمت خرید و فروش مسكن در بازه زمانی ۸ ماهه امسال متری ۷ میلیون و ۳۰۲ هزار تومان برآورد می گردد كه نسبت به ۸ ماهه نخست سال قبل ۵۹.۶ درصد رشد داشته است.
همچنین گردش مالی بخش مسكن و ارزش كل معاملات این بخش در تهران در ۸ ماهه نخست امسال ۵۷ هزار و ۵۵۰ میلیارد تومان بود كه نسبت به مدت مشابه سال قبل (۸ ماهه نخست سال ۹۶) ۲۶.۲ درصد رشد نشان داده است. این شاخص در ۸ ماهه نخست سال قبل ۴۵ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان برآورد شده بود.

1397/09/25
13:54:15
5.0 از 5
4444
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش