هفته گذشته رقم خورد؛

ارزش معاملات آتی سكه افزایش یافت

ارزش معاملات آتی سكه افزایش یافت به گزارش آنی بازار با افزایش حجم معاملات آتی سكه به ۲۴ هزار و ۵۴۶ فقره، ارزش این قراردادها به ۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریال رسید.


حجم معاملات آتی سكه طی هفته گذشته در بورس كالای ایران با افزایش به ۲۴ هزار و ۵۴۶ قرارداد و ارزش آن نیز به ۳ هزار و ۲۹۱ میلیارد ریال رسید.
هر اونس طلا برای تحویل در اوت در بازار نیویورك آخرین بار ۹.۴۰ دلار یا ۰.۸ درصد افزایش نشان داد و در ۱۲۵۴.۹۰ دلار بسته شد كه بالاترین قیمت از ۲۳ ژوئن بود. طلا روز جمعه برای ششمین روز متوالی افزایش یافت كه طولانیترین روند افزایش از ۱۷ ماه مه به این طرف بود و برای كل هفته ۲.۲ درصد افزایش نشان داد كه دومین افزایش هفتگی متوالی بود.
در معاملات آتی سكه نیز طی هفته گذشته، سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ به عنوان پرطرفدارترین سررسید لقب گرفت به نحوی كه معامله گران ۱۴ هزار و ۶۶۰ قرارداد را به ارزش یك هزار و ۹۹۰ میلیارد ریال در این موعد تحویل به ثبت رساندند. در رتبه دوم معاملات آتی سكه، سررسید اسفند ماه سال جاری با ۸ هزار و ۸۶ قرارداد به ارزش یك هزار و ۷۳ میلیارد ریال قرار گرفت. در مكان سوم بازار آتی نیز قرارداد دی ماه سال جاری قرارگرفت؛ به طوری كه با ۶۸۴ قرارداد به ارزش ۸۸ میلیارد ریال معاملات خود را در هفته اخیر به پایان رساند.
همچنین سررسید شهریور ماه نیز با ۶۸۳ قرارداد به ارزش ۸۴ میلیارد ریال در مكان بعدی بازار آتی قرار گرفت. در پایان نیز سررسید آبان ماه با ۴۳۳ قرارداد به ارزش ۵۴ میلیارد ریال در جایگاه های آخر ایستاد.
معاملات آتی سكه در روز چهارشنبه هفته گذشته
همچنین بررسی معاملات آتی سكه در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته (چهارشنبه) نشان می دهد در مجموع ۶هزار و ۷۳۷ قرارداد منعقد شد.
به این ترتیب در معاملات روز چهارشنبه، هر ۵ سر رسید فعال بازار آتی بورس كالا با روند نزولی رو به رو شدند، به طوری كه بر اساس آمار معاملات سكه تحویل شهریور ماه با ثبت قیمت یك میلیون و ۲۳۲ هزار تومان، كاهش ۰.۲۴درصدی را تجربه كرد.
این در شرایطی است كه قرارداد تحویل آبان ماه سال جاری با قیمت یك میلیون و ۲۶۲ هزار تومان رشد ۰.۳۷ درصدی را به ثبت رساند. همچنین سكه تحویل دی ماه امسال نیز با نرخ یك میلیون و ۲۹۳ هزار تومان به فروش رسید و افت قیمت ۰.۲۹ درصدی را تجربه كرد. سررسید اسفند ماه هم با نرخ یك میلیون و ۳۲۴ هزار تومان معامله و با كاهش ۰.۴۶درصدی رو به رو شد. از سویی دیگر سررسید اردیبهشت ماه سال ۹۷ نیز با قیمت یك میلیون ۳۵۴ تومان به ثبت رسید و با افت قیمت ۰.۳۷درصدی رو به رو شد.

 

1396/04/31
21:43:12
5.0 از 5
5316
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش