تورم گوشت از ۹۰ درصد گذشت

تورم گوشت از ۹۰ درصد گذشت آنی بازار: در ماه گذشته و در جریان افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار اثر تورمی آن قابل ملاحظه بوده است؛ بطوریكه تورم در گروه گوشت از ۹۰ درصد گذشته است.به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، در حدود یك ماه گذشته شدت افزایش قیمت در گوشت مشهود بود و حتی از ۱۰۰ هزار تومان در هر كیلو عبور كرد. در این شرایط اثر تورمی آن باز قابل ملاحظه بوده و مركز آمار به صراحت اعلام نموده است در گروه گوشت (گوشت گوسفند، گاو، ماهی و گوشت مرغ) بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل در مقایسه با سایر خوراكی ها اتفاق افتاده است، البته در كنار گوشت گروه سبزیجات باز افزایش زیادی داشته است.

آمارهای رسمی از این حكایت دارد كه تورم نقطه به نقطه (تغییر شاخص در بهمن ماه سال جاری نسبت به همین ماه در سال گذشته) در گروه گوشت قرمز و سفید به ۹۲.۴ درصد رسیده و تورم ۱۲ ماهه در این بخش حدود ۴۰ درصد بوده است. همین طور تورم نقطه به نقطه در گوشت قرمز و گوشت ماهیان ۹۲.۷ و تورم سالانه تا مرز ۴۰ درصد بود. از طرف دیگر در گروه ماهی ها و صدف داران باز تورم ۹۰ درصدی نقطه به نقطه و بیشتر از ۴۰ درصدی سالانه قابل توجه است.

بر این اساس خانوارهای ایرانی در بهمن ماه سال جاری حدود ۹۰ درصد بیشتر از همین ماه پارسال برای خرید گروه گوشت ها هزینه كرده اند.

در سایر گروه های خوراكی باز تورم عمدتاً رو به رشد بوده بطوریكه در نان و غلات ۲۸.۱ درصد، سبزیجات ۷۲.۹، دخانیات ۱۳۶.۳ «مسكن، آب، برق، گاز و سایر سوخت ها» ۲۳.۳، حمل و نقل ۴۲.۵، مبلمان و لوازم خانگی ۷۴ و در ارتباطات ۳۶ درصد تورم اعلام شده است.

اما در مجموع در گروه خوراكی ها و آشامیدنی ها تورم نقطه به نقطه ۴۲.۳ گزارش شده است. این در شرایطی است كه بر اساس گزارش مركز آمار تورم سالانه در بهمن ماه به بیشتر از ۲۳ درصد رسیده كه حدود سه درصد در مقایسه با دی ماه افزایش دارد.جزئیات تورم در بهمن ماه ۹۷
1397/12/04
14:10:55
5.0 از 5
4402
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش