اروپا بزرگ ترین ریسك بر سر راه اقتصاد جهانی است!

اروپا بزرگ ترین ریسك بر سر راه اقتصاد جهانی است! به گزارش آنی بازار دویچه بانك در گزارشی اعلام نمود بزرگترین ریسك بر سر راه اقتصاد جهانی از اروپا سرچشمه می گیرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از یاهو فاینانس، این بانك آلمانی در گزارشی نوشته است: در بعضی مناطق اروپا، آمارهای اقتصادی در مقایسه با قبل باثبات تر شده اند، مثل فرانسه كه حالا با كم رنگ شدن حضور جلیقه زردها در این كشور، امیدوار به رشد مثبت است اما در دیگر مناطق ضعف هایی پدیدار شده است. در آلمان بخش تولید با مشكلات گسترده ای مواجه می باشد و در ایتالیا هم مساله بدهی نگران كننده شده است.
دویچه بانك در ادامه نرخ رشد امسال آلمان را ۰.۹ درصد پیش بینی كرده و اخطار داده است كه مساله برگزیت و جنگ تجاری چین و آمریكا می توانند مشكلات داخلی منطقه یورو را تا جایی تشدید كنند كه این منطقه وارد ركود شود. به قول این بانك آلمانی، رشد اقتصادی اتحادیه اروپا امسال پایین و پرنوسان خواهد بود.
با عنایت به در پیش بودن انتخابات مجلس اروپا، دویچه بانك نسبت به خطر پروزی احزاب دست راستی افراطی اخطار داده است و آنرا برای توسعه اروپایی خطرناك دانسته است. این بانك هم چنین نرخ رشد اقتصادی امسال آمریكا را ۳.۴ درصد پیش بینی كرده است كه بالاتر از نرخ پیش بینی شده توسط دولت و بانك مركزی آمریكا است.
دویچه بانك پیش بینی كرده است بانك مركزی آمریكا نرخ بهره را یك بار امسال و یك بار در سال آینده افزایش دهد اما انتظار ندارد بانك مركزی اروپا دست كم برای سال ۲۰۱۹ تصمیم جدیدی در مورد نرخ بهره اتخاذ كند و نرخ ها را در سطح فعلی حفظ كند.
سازمان توسعه و همكاری اقتصادی هم پیش بینی كرده است رشد اقتصادی آلمان امسال تنها ۰.۷ درصد باشد كه ۰.۲ درصد كمتر از پیش بینی قبلی است. اقتصاد آلمان سه ماهه پایانی سال قبل را با ثبت رشد صفر درصدی به آخر رساند.1397/12/22
17:28:35
5.0 از 5
4264
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش