جزئیات برنامه بودجه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی مشخص شد

جزئیات برنامه بودجه بزرگ ترین اقتصاد اروپایی مشخص شد به گزارش آنی بازار دولت آلمان برای پشتیبانی از رشد اقتصادی این كشور می خواهد مخارج خویش را افزاش دهد.


به گزارش آنی بازار به نقل از رویترز، طبق لایحه پیشنهادی دولت آلمان برای بودجه این كشور در سال مالی ۲۰۲۰، مخارج دولتی به منظور تقویت رشد اقتصادی این كشور كه در ماه های اخیر رو به كاهش بوده است با ۱.۷ درصد افزایش به ۳۶۲.۶ میلیارد یورو خواهد رسید.
دولت آلمان با كاهش پیش بینی خود از رشد اقتصادی این كشور در سال ۲۰۱۹ اعلام نموده است كه نرخ رشد امسال به جای ۱.۸ درصد قبلی تنها یك درصد خواهد بود. وزارت اقتصاد آلمان هم در اطلاعیه ای اعلام نموده است با عنایت به كاهش فعالیت های صنعتی و ریسك های جهانی در فضای اقتصاد كلان، رشد اقتصادی امسال ملایم تر از برآوردی است كه قبلاً تصور می شد.
دولت آلمان هم چنین بودجه نظامی و دفاعی خویش را افزایش داده است به گونه ای كه بودجه بخش دفاعی از ۱.۲۵ درصد در سال قبل به ۱.۳۷ درصد از كل تولیدات ناخالص داخلی این كشور در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت. با این وجود ریچارد گرنل، سفیر امریكا در آلمان با ابراز نارضایتی كشورش از این افزایش آنرا كافی ندانسته است و خواستار ایفای نقش بیشتر آلمان در بودجه ناتو شده است.
اقتصاد آلمان در حالی وارد سال ۲۰۱۹ شد كه سال قبل را با ثبت ضعیف ترین رشد اقتصادی از سال ۲۰۱۳ به آخر رساند. علاوه بر رشد ضعیف اقتصادی، نرخ تورم آلمان هم سال قبل نتوانست به سطح ۲ درصدی هدف گذاری شده توسط بانك مركزی این كشور برسد و در نهایت رقم ۱.۹ درصد را به ثبت رساند.
نگرانی از وضعیت اقتصاد آلمان در ایام اخیر سبب افت شدید ارزش یورو شده است. رشد اقتصادی این كشور كه ضعیف ترین سطح ۵ سال اخیر شمرده می شود امسال هم پایین و احتمالاً در سطح یك درصد خواهد بود.1398/01/01
10:24:48
5.0 از 5
4514
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش