جریمه ۲۲ میلیون دلاری بانك آمریكایی توسط فرانسه

جریمه ۲۲ میلیون دلاری بانك آمریكایی توسط فرانسه آنی بازار: نهاد ناظر باازرهای مالی فرانسه، بانك مورگان استنلی را به دستكاری در بازار اوراق قرضه متهم كرد.


به گزارش آنی بازار به نقل از بلومبرگ، فرانسه اعلام نمود بانك آمریكایی مورگان استنلی را به سبب آن چه دستكاری تعمدی در نرخ خرید و فروش اوراق قرضه این كشور در بورس لندن خوانده است، ۲۰ میلیون یورو ( ۲۲.۳ میلیون دلار) جریمه می كند. كمیته بازارهای مالی فرانسه این بانك را متهم كرده است كه در ژوئن ۲۰۱۵ بوسیله دستكاری در نرخ اوراق قرضه فرانسوی و بلژیكی موجب تغییر رقم نرخ بازدهی اوراق بدهی این كشور شده است.
طبق اعلام این نهاد ناظر فرانسوی، بانك آمریكایی با وجود آن كه می دانسته بازار در آن مقطع زمانی گرفتار نوسانات زیاد و نقدینگی پایین بوده دست به این كار زده است و همین مساله موجب تشدید نتایج اقدامات این بانك دربازار اوراق شده است. مورگان استنلی در پاسخ به این اتهامات اعلام نموده است كه نسبت به رای صادرشده اعتراض خواهدنمود.
این اولین بار نیست كه كمیته بازارهای مالی فرانسه یك نهاد خارجی را به سبب دستكاری دربازدهی اوراق قرضصه جریمه می كند. قبل تر و در سال ۲۰۱۷ موسسه " ناتیكسیس" توسط این نهاد به بهتان مشابه ۳۵ میلیون یورو جریمه شده بود.
استفان بنوویل، وكیل بانك مورگان استنلی با ابراز تاسف نسبت به رای صادره گفته است كه چنین تصمیماتی به سرمایه گذاران این پیغام را ارسال می كند كه از بازرهای پرریسك بیرون بروند چونكه نمی توانند پوشش ریسك مناسب را برای خود ایجاد كنند. هم چنین بعد از صدور این رای، بانك آمریكایی به سرعت مبادرت به فروش ۸۱۵ میلیون یورو از اوراق قرضه فرانسوی و ۳۴۰ میلیون یورو از اوراق قرضه بلژیكی در اختیار خود در بازارها كرد.
مورگان استنلی هم چنین در بیانیه دیگری اعلام نمود كه ۱۵۰۰ نفر از كاركنان خودرا در سراسر جهان اخراج می كند. این مشاغل شامل مدیران فروش، كارمندان بخش تحقیقات و معامله گران بازارهای مالی خواهد شد. یك منبع آگاه، هدف از این كار را صرفه جویی ۱۵۰ میلیون دلاری در سه ماهه پایانی سال عنوان نمود.
منبع:

1398/09/20
21:05:03
5.0 از 5
4226
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , خرید
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش