با رای نمایندگان مجلس؛

معافیت های كالایی و خدماتی قانون مالیات بر ارزش افزوده مشخص شد

معافیت های كالایی و خدماتی قانون مالیات بر ارزش افزوده مشخص شد آنی بازار: نمایندگان مجلس شورای اسلامی معافیت های مالیاتی قانون مالیات بر ارزش افزوده را در دو بخش كالا و خدمات مشخص كردند.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- سه شنبه- مجلس با رای موافق به ماده ۹ لایحه مالیات بر ارزش افزوده مقرر كردند عرضه كالاها و ارائه خدمات شامل كالاها، دام زنده و خوراك آن؛ بذر، نشا، نهال، سم و كود؛ آب مصارف كشاورزی؛ مواد لبنی، تخم ماكیان، آرد و نان، گوشت و فرآورده های گوشتی، برنج، حبوبات، سویا و پروتئین سویا و...؛ خمیر كاغذ و كاغذ باطله، دفتر تحریر، كاغذ چاپ، تحریر و روزنامه؛ نسخه های كاغذی و الكترونیكی؛ دارائی های غیرمنقول و انواع حواله­ های كاغذی یا الكترونیكی مبتنی بر آنها و... از پرداخت مالیات و عوارض معاف هستند.
بر اساس این ماده هرگونه انتقال دارایی از/ به نهاد واسط موضوع قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید بمنظور تسهیل اجرای سیاست های كلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی؛ فرش دستباف و مواد اولیه اصلی آن؛ صنایع دستی تولید داخل موضوع ماده (۱) قانون پشتیبانی از هنرمندان، استادكاران و فعالان صنایع دستی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف هستند.
انواع دارو و واكسن (انسانی و دامی)، لوازم مصرفی درمانی و توانبخشی رادار و تجهیزات كمك ناوبری هوانوردی، تجهیزات نظامی و اطلاعاتی موضوع بندهای «پ»، «ت» و «ث» ماده (۱۱۹) قانون امور گمركی و تجهیزات و اقلام با كاربرد صرفاً دفاعی، نظامی، انتظامی، امنیتی و اطلاعاتی هم از دیگر اقلامی هستند كه از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می گردند.
همچنین خدمات درمانی، تشخیصی و پیشگیری، خدمات توانبخشی و حمایتی و خدمات آرامستان ها؛ خدمات درمانی و پیشگیری دامی و گیاهی، واحدهای مكانیزاسیون آب كشاورزی، كشت بافت و تولید اندام های تكثیری گیاهان؛ خدمات چاپ و انتشار روزنامه شامل كاغذی یا الكترونیكی، چاپ كتاب، نشریه و خدمات نشر و توزیع آنها؛ عملیات و خدمات بانكی شامل دریافت سپرده، اعطای تسهیلات و یا ایجاد اعتبار، ارائه ضمانت نامه و انتقال وجه در قالب قوانین مربوط و مصوبات شورای پول و اعتبار مشمول معافیت مالیاتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده می شوند.
نمایندگان بندهایی از این ماده مربوط به شمش طلا و انواع حواله ­های كاغذی یا الكترونیكی دارای پشتوانه صددرصد طلا؛ هرگونه تبلیغات در روزنامه ها و نشریات؛ خدمات نویسندگی، كارگردانی و تهیه­ كنندگی فیلم (اعم از سینما و تلویزیون) و تئاتر، خدمات فیلم­برداری، تدوین و ویراستاری فیلم و سریال و... را جهت بررسی بیشتر به كمیسیون اقتصادی ارجاع دادند.منبع:

1398/10/25
23:26:40
5.0 از 5
4175
تگهای خبر: ابزار , ارز , ارزش , اقتصاد
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش