دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

نیازمند نظام معماری هوشمند فضای مجازی در كشور هستیم

نیازمند نظام معماری هوشمند فضای مجازی در كشور هستیم به گزارش آنی بازار دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، وجود پدیده فساد اقتصادی در كشور را ناشی از باز بودن فضای فساد دانست و اظهار داشت: نیازمند نظام معماری هوشمند فضای مجازی هستیم.


«حجت الاسلام سعیدرضا عاملی» عصر چهارشنبه در «سومین كنفرانس حكمرانی و سیاست گذاری عمومی» با محوریت گذار به نسل جدید حكمرانی در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما ضمن گرامیداشت یاد شهید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای سانحه سقوط هواپیمای اوكراینی اظهار نمود: سردار شهیدسلیمانی، سردارِ رفع موانع از پیشرفت ایران اسلامی و همینطور ظرفیت ساز، برای عزت كشور بود.
وی افزود: افتخار می نماییم كه ۱۳ دیماه روز شهادت سردار سلیمانی را در شورایعالی انقلاب فرهنگی بعنوان روز جهانی مقاومت نامگذاری كردیم.
عاملی در ادامه با بیان اینكه، هم اكنون با تغییرات جدیدی در عرصه حكمرانی مواجه هستیم، اضافه كرد: بنیان ها در رابطه با خدمات دولت و رابطه دولت با ذی نفعان تغییراتی كرده است.
به گفته وی، بنیان ها شامل زمان مجازی، انرژی مجازی، كار مجازی، محیط مجازی، محیط فیزیكی، كار فیزیكی، انرژی فیزیكی و زمان فیزیكی است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهاركرد: هم اكنون دو فضای فیزیكی و مجازی داریم. دولت كره جنوبی با ۱۰ هزار نفر توانست كه حكمرانی را بازمهندسی كند و در سال های اخیر مردم كره جنوبی دیگر برای انجام كارها به دولت رجوع نمی كنند و همه چیز الكترونیكی شده است.
وی عنوان كرد: حكمرانی در سطح دولت با الگوی جدیدی باید بازمهندسی شود تا منجر به استقرار نظام مند عدالت اجتماعی، ظرفیت ایجاد كردن برای استقرار توحید و رفع استیلا از مردم، تسهیل امر زندگی و تأمین كیفیت زندگی(طبیعت سالم و هوای پاك)، استفاده بهینه از منابع و افزایش بهره وری شود.
وی تصریح كرد: با ظهور فناوری های جدید، نظام حكمرانی و مفهوم دولت تغییر كرده است و ناگزیر به چینش جدیدی از حكمرانی و دولت مواجه بوده و شاهد آخر حكمرانی بخشی و آغاز حكمرانی پلتفرمی هستیم.
عاملی افزود: ما برای پیوند فضای فیزیكی و فضای مجازی در بخش عمومی نیازمند دولت پلتفرم ها و خدمات عمومی هستیم. همینطور در بخش تخصصی نیازمند خدمات تخصصی دولت و خدمات فیزیكی مبنا بوده و در بخش اختصاصی نیازمند مشاركت در توسعه پلت فرم خدمات هستیم.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان كرد: یك میلیارد و ۸۰۰ میلیون وب سایت در جهان وجود دارد كه ۹۹ درصد آن قدرت ندارند، درصورتی كه انسان در فضای مجازی باید قدرتمند حاضر شود.
عاملی اظهار داشت: سه فاز اصلی در تاریخ شكل گیری حكمرانی الكترونیك وجود دارد كه خدمات واحدهای جدا از هم یكی از این فازهاست. الگوی روابط الگوهای پیاده سازی سطوح خدمات با الگوی پارادایمی یكی از مسائلی است كه باید به آن توجه گردد.
وی تصریح كرد: چهار مساله اساسی جمهوری اسلامی شامل الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، اقتصاد مقاومتی، اصلاح نظام بوروكراسی و بازمهندسی نهادهای حاكمیتی، حقوقی، اجرایی و قضایی كشور با مدل یكپارچه و نظام مند قابل حل است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: حكمرانی در سطح دولت باید با الگوی جدیدی بازمهندسی شود تا منجر به استقرار نظام مند عدالت اجتماعی و ایجاد ظرفیت برای استقرار توحید شود.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی وجود پدیده فساد اقتصادی در كشور را ناشی از باز بودن فضای فساد دانست و اظهار داشت: نیازمند نظام معماری هوشمند فضای مجازی هستیم تا بر اساس الگوریتمی تعریف شده و فرآیند به فرآیند همه چیز را پیشبینی كرده و البته صدا و سیما نقش كلیدی در ایجاد معرفت از فضای مجازی دارد.


1398/10/27
15:12:22
5.0 از 5
4552
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , خدمات , كیفیت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش