گزارش مركز پژوهش های مجلس از تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز ۹۸

گزارش مركز پژوهش های مجلس از تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز ۹۸ آنی بازار: مركز پژوهش های مجلس در گزارشی به بررسی «توصیف تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز 1398» پرداخت.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایسنا، دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با عنوان «توصیف تغییرات نرخ تورم سه ماهه پاییز ۱۳۹۸» آورده که نابرابری تورمی سبب می شود تا تورم احساس شده توسط خانوارها متفاوت با تورم اعلامی توسط مرکز آمار باشد که این اتفاق، کاهش اعتماد جامعه نسبت به گزارش های اعلامی را به دنبال خواهد داشت.
طبق این گزارش در زمان بروز تورم میزان نابرابری تورمی افزایش می یابد به شکلی که در ابتدای سال که تورم به بیشترین میزان خود رسید، نابرابری تورمی بین خانوارهای شهری و روستایی به ۱۰ درصد و بین خانوارهای استان های مختلف به بیش از ۲۰ درصد رسیده است، اما با کاهش تورم این میزان نابرابری کاهش پیدا می کند به شکلی که در سه ماهه پاییز، نابرابری تورمی بین خانوار شهری و روستایی از بین رفته و بین خانوارهای استانی به کمتر از ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
باید به این نکته توجه داشت که اجرای سیاست های تورم زا، منجر به افزایش شکاف تورمی بین خانوارهای شهری و روستایی و بین استانی خواهد شد.
متن کامل گزارش را می توانید اینجا بخوانید.
منبع:

1399/02/22
23:26:52
5.0 از 5
3045
تگهای خبر: اقتصاد , تورم , مركز آمار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش