اعلام میزان پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری مالی یكم؛

وزارت دارایی: بیشتر از سه میلیون نفر ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری كردند

وزارت دارایی: بیشتر از سه میلیون نفر ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان سرمایه گذاری كردند به گزارش آنی بازار وزارت امور اقتصادی و دارایی در اطلاعیه شماره ۸ خود از پذیره نویسی بیشتر از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویك میلیون نفر با سرمایه گذاری بیشتر از ۵ هزارو ۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم اطلاع داد.


به گزارش وزارت امور اقتصادی و دارایی، اهم مفاد اطلاعیه این وزارتخانه به شرح زیر است:
بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد ویک میلیون (۳۴۸۱۰۰۰) نفر با سرمایه گذاری بیشتر از ۵۸۸۶ میلیارد تومان از آحاد مردم در این پذیره نویسی مشارکت نمودند که مبین تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه گذاری و تعداد سهامداران است.
در این پذیره ‏نویسی از سامانه های کارگزاری ‏های بورس و سامانه‏ های آنلاین معاملاتی ودرگاه ‏های غیرحضوری و حضوری۱۴ بانک‏ منتخب از۱۴ اردیبهشت تا اول خرداد ماه سالجاری استفاده شد.
بحمدالله این واگذاری، فرصت بی ‏نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبر کشور با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار فراهم آورد.
از مردم شریف کشور که با استقبال از پذیره نویسی واحد های صندوق واسطه گری مالی یکم پا به عرصه این سرمایه گذاری نهادند و همینطور تلاشهای متعهدانه دست اندرکاران این طرح بخصوص سازمان بورس واوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی، بانک ها، کارگزاریها، رسانه ها گروهی بخصوص صدا و سیما و همکاران وزارت امور اقتصادی ودارایی درسطوح ستاد و استانها که در طراحی، اجرا و اطلاع رسانی این مهم مشارکت نمودند، قدردانی و تشکر می نماید.
امید است، دو صندوق قابل معامله آتی( پالایشی و پتروشیمی و صنایع فلزی و خوردویی) هم با عنایت به آنکه فرصتی مشابه این صندوق برای آحاد جامعه فراهم می سازد، همچنان مورد توجه قرار گرفته و نتیجه آن رونق و تعمیق بازار سرمایه کشور در کنار تحقق هدف والای تقویت بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد باشد، چون که رونق، تعمیق و بلوغ بازار سرمایه هدفی است راهبردی که وزارت امور اقتصادی و دارایی همواره آنرا دنبال خواهد نمود.


1399/03/03
22:23:42
5.0 از 5
2480
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش