راه اندازی سامانه ثبت الكترونیكی شكایت به شورایعالی مالیاتی

راه اندازی سامانه ثبت الكترونیكی شكایت به شورایعالی مالیاتی به گزارش آنی بازار معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور از طریق اندازی سامانه ثبت الكترونیكی شكایت مودیان به شورایعالی مالیاتی خبرداد.


به گزارش روز شنبه سازمان امور مالیاتی ایران، «هادی خانی» با اشاره به اینکه چشم انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از راه انجام کلیه عملیات بدون رفتن به واحدهای مالیاتی است، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدید ترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورایعالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم نموده است.
وی درمورد سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی، اضافه کرد: از راه این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره، اعتراض داشته باشند، می توانند با عنایت به قوانین و مقررات مربوطه مبادرت به ثبت اعتراض خود نمایند.
معاون فناوری های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهارداشت: مودیان مذکور با رفتن به سامانه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.Tax.gov.ir و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی از خدمات الکترونیک (که بعد از اتمام فرایند پیش ثبت نام الکترونیکی دریافت کرده اند) می توانند از امکانات این بخش استفاده نمایند.
وی درمورد انواع برگه هایی که امکان اعتراض به آن از راه این سامانه وجود دارد، اظهار داشت: پیش از این هم امکان اعتراض به انواع برگ ارزیابی و اعتراض به ابلاغیه رای هیات حل اختلاف مالیاتی از راه سامانه خدمات الکترونیک مالیاتی فراهم شده بود اما در تغییرات جدید مسیر بلوغ تدریجی عرضه خدمات الکترونیکی با رویکرد مدیریت زمان و هزینه برای مودیان تعریف و در دستور کار قرار گرفت.
خانی خاطرنشان کرد: مودیان محترم مالیاتی می توانند با بیان شماره نامه برگه ای که به آن معترض هستند، مشخصات تراکنش های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خویش را با جزئیات اعلام نمایند. همینطور می توانند نماینده یا وکیل خویش را مشخص و به سازمان امورمالیاتی کشور معرفی کنند.
معاون سازمان امور مالیاتی کشور تصریح کرد: بعد از تکمیل اطلاعات فرم اعتراض در سامانه مذکور، درخواست مودی از راه پرتال به سامانه های عملیاتی ارسال می گردد و کد رهگیری جهت پیگیری های آتی نمایش داده خواهد شد.


1399/04/09
18:52:26
5.0 از 5
2590
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش