نمایندگان با سلب فوریت از طرح مالیات بر خانه های خالی مخالفت كردند

نمایندگان با سلب فوریت از طرح مالیات بر خانه های خالی مخالفت كردند آنی بازار: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست سلب یك فوریت طرح مالیات بر خانه های خالی مخالفت كردند.


نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- چهارشنبه- با درخواست سلب یک فوریت از طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم(مالیات بر خانه های خالی) مخالفت کردند.
جعفر قادری نماینده شیراز و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بعنوان نماینده درخواست کنندگان سلب یک فوریت از طرح مالیات بر خانه های خالی اظهار داشت: اگر می خواهیم در مجلس قانونی را مصوب نماییم باید به شکلی برخورد شود که ایرادات و اشکالات را بیشتر نکند. دولت در سال های گذشته این قانون را اجرا نکرده است، این طرح باید به کمیسیون های مربوطه برگردد تا آثار آنرا بر ساخت و ساز، مالیات و دیگر موارد بررسی نمایند.
وی با اعلان اینکه در این طرح هنوز موارد زیادی محل ایراد است، اظهار داشت: این طرح ستاندن مالیات را منوط به انتها کار کرده است. ما با این طرح کار افراد را تشویق می نماییم دریافت اختتام کار را به تاخیر بیندازند. علاوه بر این در این طرح خیلی از موضوعات مبهم بوده و تعیین تکلیف نشده است و ما نباید کاری نماییم که کد فروشی رایج شود.
نماینده شیراز در مجلس اظهار داشت: در جامعه فضایی ایجاد کردیم که کسی نمی تواند مخالفت خودرا با این طرح ابراز کند ما مخالف این طرح نیستیم بلکه می گوییم اگر مقرر است در مجلس به تصویب برسد باید جامع و مانع بوده و قدرت عملیاتی داشته باشد، ما نباید احساسی عمل نماییم این کار ممکنست مایه وهن مجلس شود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: باید یک فوریت این طرح سلب شود تا در نخستین فرصت کمیسیون های ذیربط آنرا بررسی نمایند و به جمع بندی برسند و هفته بعد در دستور کار قرار گیرد.
از سوی دیگر جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مخالفت با سلب یک فوریت از طرح خانه های خالی اظهار داشت: این طرح با تبدیل به شدن به قانون با اثر دهی سریع انقلابی یکی از اشکالات بزرگ آحاد ملت ما را به خصوص طبقات ضعیف و محروم که بجای خانه نشین شدن، خاکستر نشین شده اند را برطرف می کند.
وی اضافه کرد: مسکن مسأله اساسی است، موضوع مسکن و ساخت و ساز و انبوه ساز و سرمایه راکد که نقدینگی مردم را به آپارتمان تبدیل نموده اند از تسهیلات این نظام استفاده کردند خانه خریده و آنرا احتکار کردند، مساله مهمی در کشور است؛ کشور فقیر نیست بلکه آنرا فقیر کردند.
نماینده مشهد در مجلس افزود: این طرح مسئله محور بوده و به دنبال حل مشکلات است. نخست اینکه مالیات بازدارنده بوده، دیگر آن که اطلاعات بطور شفاف در سامانه بارگذاری می شود. اگر مجلس امروز نتواند با طرح های دو فوریتی و یک فوریتی خود برای این مصیبت ها چاره اندیشی کند سودی به حال مردم نخواهد داشت. باتوجه به انتظارات مردم و وضعیت عمومی کشور سلب فوریت پیام منفی خواهد داشت.
نمایندگان بعد از استماع نظرات مخالفان و موافقان با سلب یک فوریت از این طرح مخالفت کردند.
منبع:

1399/04/26
13:46:17
5.0 از 5
2670
تگهای خبر: تسهیلات , خرید , فروش , كالا
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش