گره هایی كه در مسافرت نوبخت به فارس گشوده شد

گره هایی كه در مسافرت نوبخت به فارس گشوده شد آنی بازار: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور در سفرهای تیرماه و مردادماه سال جاری خود به فارس ضمن افتتاح و كلنگ زنی برخی طرح ها، دستورهای لازم برای گره گشایی از این پروژه ها و نیز حل مسایل و مشكلات مردم این استان را صادر كرد.


محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه چهارشنبه و پنج شنبه هفته گذشته (هشتم و نهم مردادماه جاری) در راس هیاتی بمنظور انجام سفر ۲ روزه و افتتاح و کلنگ زنی چند پروژه عمرانی به استان فارس سفر کرد.
نوبخت قبل از این چهارم تیرماه ۹۹ به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مسافرت به فارس از کارگاه ساخت آزاد راه شیراز – اصفهان در سده اقلید بازدید کردند.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه هشتم مردادماه جاری در آغاز سفر دو روزه به استان فارس در بیان هدف این سفر اظهار داشت: تابحال بیش از سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار به مصوبات سفر رئیس جمهوری به استان فارس اختصاص داده شده و با عنایت به این که ابعاد و حجم بعضی از پروژه ها افزایش یافته، نیازمند تقویت مالی هستند که در این حوزه تصمیم گیری خواهد شد.۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آزادراه شیراز-اصفهان تخصیص داده شد
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در تشریح دستاوردهای سفرهای اخیر معاون رئیس جمهوری به این استان اظهار داشت: با عنایت به این که دولت تاکید دارد تا اختتام تیرماه ۱۴۰۰ این پروژه را به بهره برداری برساند در این سفر قرار بر این شد دولت ۵۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه تامین منابع کند.
حسن نوروزی افزود: تکمیل این پروژه حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که ۶۰۰ میلیارد تومان آن باید از طرف سازمان برنامه و بودجه و ۶۰۰ میلیارد تومان نیز توسط وزارت دفاع و نیروهای مسلح تامین گردد.
وی افزود: این پروژه به صورت مشارکتی است که ۵۰ درصد منابع آن از طرف وزارت دفاع و ۵۰ درصد از طرف سازمان برنامه و بودجه به نیابت از دولت تامین می شود.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس اظهار داشت: ۵۰ درصد سهم دولت حدود ۶۰۰ میلیارد تومان است که معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در مسافرت خود تعهد کردند ۵۰۰ میلیارد تومان در نیمه اول سال جاری تامین کنند و هم اکنون این تعهد تامین و تخصیص داده شده است.
نوروزی اضافه کرد: امیدوارم وزارت دفاع و نیروهای مسلح نیز بتواند سهم خودرا تامین و پرداخت کند تا این پروژه مهم پیش از اختتام دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.
تامین ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز بزرگراه دشت ارژن- قائمیه
وی افزود: رئیس سازمان برنامه و بودجه در مسافرت هفته گذشته خود به استان فارس از پروژه بزرگراه دشت ارژن – قائمیه بازدید کرد، مراحل راه اندازی ۲۳ کیلومتر از این پروژه که در محدوده تنگ ابوالحیات قرار دارد باتوجه به صعب العبور بودن مسیر کار اجرایی بسیار سنگینی دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس اظهار داشت: برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه امسال حدود ۱۴۰ میلیارد تومان منابع نیاز است که در این سفر، سازمان برنامه و بودجه متعهد شد به شرط اینکه پیمانکار خللی در اجرای کار به وجود نیاورد و قرارگاه خاتم الانبیاء که پیمانکار این پروژه است بتواند با جدیت کار را دنبال کند؛ دولت منابع را تامین و پرداخت می کند که امیدوارم این پروژه نیز تا آخر سال جاری به بهره برداری برسد.
تامین ۵۰ میلیارد اعتبار برای تکمیل ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز
نوروزی اضافه کرد: از دیگر پروژه های مهمی که در مسافرت معاون رئیس جمهوری به استان فارس از آن بازدید شد، ورزشگاه ۶ هزار نفری واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی شیراز بود که تابحال بیش از ۶۰ میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده است.
وی افزود: به جهت اینکه این پروژه به بهره برداری برسد حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در مسافرت رئیس سازمان برنامه بودجه مقرر شد ۱۵ میلیارد تومان از طرف وزارت ورزش و جوانان، ۲۰ میلیارد تومان از طرف سازمان برنامه و بودجه و ۱۵ میلیارد تومان نیز از محل منابع سفر رهبر معظم انقلاب تامین گردد که امیدواریم امسال شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

نوبخت در حاشیه آیین کلنگ زنی ۳۵۰۰ واحد مسکن محرومان در شیراز پای حرف دل مردم منطقه نشست


منبع:

1399/05/11
15:23:04
5.0 از 5
2399
تگهای خبر: راه اندازی , سازمان , مسكن
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش