نوبخت:

ابرپروژه راه آهن اردبیل - میانه تا اختتام دولت بهره برداری می شود

ابرپروژه راه آهن اردبیل - میانه تا اختتام دولت بهره برداری می شود به گزارش آنی بازار معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: اجرای ابرپروژه راه آهن اردبیل - میانه باتوجه به صعب العبور بودن مسیر و سختی كار افتخاری برای نظام و دولت می باشد كه تا اختتام دولت دوازدهم بهره برداری می شود.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، محمدباقر نوبخت روز دوشنبه در جریان بازدید از عملیات ریل گذاری این پروژه بیان کرد: این طرح به هیچ وجه با کمبود منابع مالی روبرو نبوده و مصمم هستیم آنرا به عنوان یکی از اقدامات افتخارآمیز دولت تدبیر و امید به نتیجه رسانده و به مرحله بهره برداری برسانیم.
وی با بیان اجرای طرح های ریلی گوناگون در کشور در دولت تدبیر و امید اظهارداشت: با وجود تردیدهایی که درباره به نتیجه رسیدن راه آهن کرمانشاه، همدان، گیلان، ارومیه و راه آهن تبریز - بستان آباد وجود داشت، دولت تدبیر و امید این پروژه های بزرگ را عملیاتی و به نتیجه رساند و درباره راه آهن اردبیل هم چنین خواهد شد.
نوبخت اظهار داشت: کار در پروژه ۱۷۵ کیلومتری راه آهن اردبیل - میانه باید از دو جبهه سرعت گیرد و باتوجه به نبود مشکل اعتباری، بهانه ای برای تکمیل و به نتیجه نرسیدن آن در این دولت وجود ندارد.
علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در جریان این بازدید اظهار داشت: به خاطر برخی کاستی ها عملیات اجرایی راه آهن اردبیل - میانه بسیار طولانی شده و ما خواهان این هستیم که این پروژه در سال ۱۴۰۰ و تا اختتام دولت دوزادهم به عنوان یادگاری این دولت افتتاح و بهره برداری شود.
وی بیان کرد: در تمام جلسات با معاون رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی توافق شده که ۱۰۰ کیلومتر روسازی پروژه، عملیات زیرسازی و راه اندازی هفت ایستگاه مسیر امسال تمام شود و باتوجه به تامین مالی طرح مشکلی دراین زمینه وجود نخواهد داشت.
حجت الاسلام سیدکاظم موسوی، رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل هم اظهار داشت: این جای خوشی است که دولت مصمم به انتها رساندن راه آهن اردبیل - میانه بعد از حدود ۲۰ سال بلاتکلیفی است و مردم استان اردبیل چشم انتظار شنیدن سوت قطار بوده و انتظار می رود که این مهم در زمان این دولت انجام پذیرد.
وی بیان کرد: البته تنها رسیدن قطار به اردبیل کافی نیست و این راه آهن باید تا پارس آباد و اتصال به جمهوری آذربایجان و کشورهای قفقاز تداوم یابد.
صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین و عضو کمیسیون عمران مجلس نیز اظهار داشت: برای اجرای این طرح در هفت سال قبل زحمات زیادی کشیده شده و انصاف نیست که این طرح در دولت دوازدهم به انتها نرسد.
وی همین طور از زحمات استاندار اردبیل در زمینه تسریع در عملیات اجرایی راه آهن اردبیل - میانه تقدیر و اظهارامیدواری کرد که این پروژه در اوایل سال ۱۴۰۰ به نتیجه برسد.
مهندس خطیبی مجری پروژه راه آهن اردبیل - میانه نیز در گزارشی از وضعیت اجرای طرح اظهار داشت: تابحال ۲۳ کیلومتر از مسیر راه آهن اردبیل - میانه ریل گذاری شده و این میزان امسال به ۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.
وی با اعلان اینکه طرح راه آهن اربیل - میانه یکی از سخت ترین طرح های ریلی کشور می باشد، اضافه کرد: در این راه ۶۲ دستگاه تونل با طول ۲۴.۵ کیلومتر وجود دارد که ۲۲.۵ کیلومتر آن حفاری شده و در ۱۶ کیلومتر آن نیز لاینیگ صورت گرفته و پیشرفت فیزیکی زیرسازی طرح نیز از ۸۵ درصد عبور کرده است.
وی بیان کرد: سه ایستگاه فیروزآباد، گنجگاه و مهماندوست در راه طرح ۳۵ درصد و ایستگاه اردبیل نیز ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و این ایستگاه ها نیز امسال تکمیل و بهره برداری می شوند.
وی ابرازامیدورای کرد که پروژه راه آهن اربیل - میانه در دولت دوازدهم به بهره برداری برسد.

منبع:

1399/05/28
10:26:09
5.0 از 5
2160
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش