دوازدهمین مرحله،

45 و دو دهم هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی به فروش رسید

45 و دو دهم هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی به فروش رسید آنی بازار: بانك مركزی اعلام نمود در هفته منتهی به 28 مرداد، با موافقت وزارت اقتصاد و امور دارایی 45.2 هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولتی به بانك ها، موسسات ملی و سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی فروخته شده است.


بانک مرکزی در اطلاعیه ای نتیجه حراج اوراق بدهی دولتی روز سه شنبه ۲۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ را اعلام و درباب برگزاری حراج جدید اوراق بدهی دولتی در تاریخ ۴ شهریور ماه سال جاری و لیست اوراق عرضه شده در آنرا اطلاع رسانی کرد.
به گزارش روز سه شنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، طی برگزاری دوازدهمین مرحله از این حراج اوراق بدهی دولتی، تعداد ۴ بانک سفارش های خودرا در مجموع به ارزش ۱۰.۱ هزار میلیارد ریال در سامانه های بازار بین بانکی ثبت کردند و وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز با فروش ۵.۵ هزار میلیارد ریال از اوراق اراد۴۵ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰ درصد موافقت نمود.
همچنین سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی در پروسه خارج از حراج و بوسیله بورس در حدود ۱۱.۱ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۲ با نرخ بازده تا سررسید ۲۰ درصد، ۶.۳ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۳ با نرخ بازده تا سررسید ۲۱ درصد و ۲.۳ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۵ را در نرخ های کشف شده در حراج خریداری کردند.

در این گزارش به موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی روز یکشنبه ۲۶ مرداد با فروش ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق اراد۴۶ با نرخ بازده تا سررسید ۲۱.۵ درصد در پروسه خارج از حراج به یک شرکت تامین سرمایه اشاره شده است که بدین سان در مجموع طی هفته جاری ۴۵.۲ هزار میلیارد ریال اوراق بدهی دولت توسط بانک ها، نهادهای مالی و سایر سرمایه گذاران خریداری شد.
مرحله سیزدهم حراج اوراق بدهی دولتی جهت فروش به بانک ها، موسسات اعتباری غیربانکی صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تامین سرمایه را در روز سه شنبه ۴ شهریورماه ۱۳۹۹ اجرا می کند.منبع:

1399/05/29
22:48:55
5.0 از 5
1896
تگهای خبر: ارز , ارزش , اقتصاد , بازار
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش