روحانی:

لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس توانمندی ایران تدوین شده است

لایحه بودجه ۱۴۰۰ بر اساس توانمندی ایران تدوین شده است رئیس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار داشت: لایحه بودجه 1400 بر اساس ظرفیت ها و توانمندی ایران تدوین شده، انکار آن نادیده گرفتن این حقایق است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اظهار نمود: مقاومت و ایستادگی ملت ایران در مقابل فشار تحریم ها و جنگ اقتصادی تمام عیار ترامپ مقابل ایران واقعیت های بزرگی را به جهان و همه بدخواهان ایران نشان داد.
رییس جمهوری اضافه کرد: ترامپ ظرفیت ها و حقایق توانایی های جمهوری اسلامی ایران را اصلا نشناخت و بر اساس توهمات خود اقدام نمود و ناکامی کاخ سفید در مواجهه با ایران پس از دو سال و نیم جنگ اقتصادی تمام عیار در کنار شکست سیاست های بین المللی او از دلیلهای شکست ترامپ در انتخابات اخیر این کشور است.
روحانی اشاره کرد: به همه کسانی که با اقداماتی نظیر تحریم به دنبال شکست ایران هستند، سفارش می کنم برای همیشه این رویکرد غلط و شکست خورده را به موزه تاریخ بسپارند.
وی با اشاره به اقتدار و توان اقتصادی ایران بعنوان دو واقعیت مهم و تعیین کننده تصریح کرد: بااینکه جنگ اقتصادی لطمات و صدمات زیادی را همچون به معیشت مردم وارد کرد، اما امروز تحریم کنندگان و جنگ طلبان که فروپاشی اقتصاد ایران در کوتاه مدت را پیش بینی می کردند درحالی کاخ سفید را ترک می کنند که ملت ایران سرافراز و پیروز در یک جنگ نابرابر اقتصادی قدرتمندتر از گذشته ایستاده است.
رییس جمهوری در ادامه به خاصیت های لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ اشاره نمود و اظهار داشت: مبنای تدوین و طراحی لایحه بودجه سال آینده، ظرفیت های اقتصادی کشور و واقعیت های عرصه بین المللی بوده است و با تحلیل دقیق داده ها و داشته های داخلی ارائه شده است.
روحانی با اعلان اینکه برخی منتقدان بودجه سال آینده گرفتار همان اشتباه راهبردی نادیده گرفتن و انکار واقعیت ها و توانایی اقتصادی کشور شده اند، اظهار داشت: برخلاف تصور و تحلیل کسانی که معتقدند بودجه با اتکا به اتفاقات بین المللی و نتایج انتخابات آمریکا تدوین شده، باید تاکید نماییم که بودجه ۱۴۰۰ دقیقا با اتکا و تکیه بر ظرفیت های اقتصادی ایران نوشته شده است.
رییس جمهوری اشاره کرد: تلاش و برنامه ریزی های دولت در ضمن این مدت با این هدف بوده است که خسارت های جنگ اقتصادی را تا اندازه ای ترمیم کند و مشکلات بوجود آمده ناشی از عوارض شیوع بیماری کووید ۱۹ برای اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه را نیز مدیریت کند.
در این نشست پیرو مباحث قبلی ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، پیشنهادهای دستگاه های مرتبط درباب سیاست ها و اقدامات پایدار و موثر در تثبیت و کنترل قیمت اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم و روش های حمایت معیشتی از گروه های کم درآمد مطرح و بررسی گردید.


1399/09/25
22:17:28
5.0 از 5
1145
تگهای خبر: اقتصاد , دستگاه , قیمت , كالا
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش