اختصاص 560 میلیارد ریال برای تولید اشتغال فراگیر در خلخال

اختصاص 560 میلیارد ریال برای تولید اشتغال فراگیر در خلخال آنی بازار: اردبیل - ایرنا - فرماندار خلخال از تخصیص 560 میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای تولید اشتغال فراگیر امسال به این شهرستان در مسیر تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی دولت خبرداد.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا، فریدون بابایی روز دوشنبه در جلسه كمیته فنی كارگروه اشتغال و سرمایه گذاری خلخال اضافه كرد: هم اكنون 103 طرح اشتغالزا برای دریافت 310 میلیارد ریال تسهیلات بانكی در كمیته های فنی استان تایید نهایی شده و پرونده این طرح ها برای دریافت تسهیلات بانكی از محل تسهیلات اشتغال فراگیر به بانك های عامل ارجاع شده است.
وی اظهار داشت: علاوه بر تخصیص مناسب تسهیلات اعتباری بخش اشتغال فراگیر، دولت برای دستیابی به اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق خواسته مقام معظم رهبری تسهیلات اشتغالزایی مناسبی در سایر بخش ها به این شهرستان مختص كرده است.
وی با سفارش به مسئولان دستگاه های اجرایی خلخال برای هدایت و راهنمایی مردم در استفاده از تسهیلات اشتغالزا و ثبت نام در سامانه كارا اظهار نمود: 320 میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی برای اجرای طرح های گردشگری از محل صندوق توسعه روستایی به استان اردبیل امسال اختصاص یافته است.
او اظهار داشت: هشت طرح گردشگری خلخال برای دریافت 90 میلیارد ریال تسهیلات به بانك های عامل معرفی شده اند كه با صرف این تسهیلات در طرح های در حال اجرای گردشگری از جانب بخش خصوصی تحول مهمی در بخش توسعه صنعت گردشگری منطقه تولید خواهد شد.
وی با تاكید بر ضرورت نظارت مستمر بر نحوه هزینه كرد تسهیلات عرضه شده اشتغالزا به مجریان طرح ها اظهار نمود: نظارت همواره مانع از هرگونه انحراف هزینه در طول اجرای طرح های تسهیلاتی اشتغال زا شده است.
شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 115 كیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.
در سال جاری 120 میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی با در نظر گرفتن 6 درصد نرخ سود بانكی برای تولید فرصت های شغلی در مناطق روستایی شهرستان خلخال تخصیص یافته كه 10 درصد این تسهیلات معادل 12 میلیارد ریال بصورت تسهیلات تولید مشاغل خانگی و خود اشتغالی در اختیار متقاضیان روستایی قرار خواهد گرفت.
خبرنگار: بهرام نقی زاده ** انتشار دهنده: گیتی طالبی
7119/6018


1396/10/25
12:39:27
5.0 از 5
4520
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تسهیلات
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش