جمعیت روستایی شهرستان پاكدشت رشد كرده است

جمعیت روستایی شهرستان پاكدشت رشد كرده است آنی بازار: فرماندار پاكدشت در استان تهران با بیان اینكه حدود 95 درصد مردم این شهرستان شاغل هستند می گوید كه با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده و پیشرفت مناطق روستایی، نرخ جمعیت روستانشین شهرستان با رشد بیشتر از چهار درصدی همراه بوده است.


به گزارش آنی بازار به نقل از ایرنا هادی تمهیدی روز دوشنبه در جلسه شورای اداری پاكدشت با حضور استاندار تهران اشاره كرد: نرخ رشد جمعیت در این شهرستان از سال 85 تا 90 حدود 3.80 بوده و این نرخ رشد در فاصله سال های 90 تا 95 به 3.75 رسیده است.
وی بیان كرد: با وجود كاهش نرخ رشد جمعیت شهرستان در سال های اخیر با اقدامات موثری كه در حوزه مناطق روستایی انجام شده رشد جمعیت در مناطق روستایی بیشتر از چهار درصد رشد داشته است.
تمهیدی اظهارداشت: یكی از مهمترین افتخارات دولت تدبیر و امید توجه ویژه به مناطق روستایی است و این مهم در شهرستان پاكدشت با اختصاص اعتبارات مالیات بر ارزش افزوده سبب شده تا چهره مناطق روستایی تغییر یابد.
وی افزود: در شرایط كنونی خیلی از افرادی كه روزی از روستاها به شهر مهاجرت كرده بودند بار دیگر به مناطق زندگی خود بازگشتند و روستانشین شدند.
فرماندار پاكدشت اعلام نمود: بر طبق سرشماری سال 95، این شهرستان بیشتر از 451 هزار نفر جمعیت دارد كه افزون بر یكصد هزار نفر آنان از اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز هستند و دركنار سایر شهروندان ایرانی زندگی می كنند.
به گفته این مسئول، همین طور 94.3 درصد از جمعیت شهرستان پاكدشت مشغول به كار و 5.7 درصد بیكار هستند.
وی توزیع شاغلان شهرستان پاكدشت را شامل 50 درصد حوزه صنعت، 39 درصد حوزه خدمات، 6 درصد كشاورزی و پنج درصد در سایر مشاغل تشریح نمود.
فرماندار پاكدشت گفت: این شهرستان با 15 هزار هكتار زمین زیر كشت محصولات باغی و زراعی قطب مهم كشاورزی استان تهران است به حساب می آید.
به گفته او همینطور پاكدشت با یك هزار هكتار گلخانه صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی سالانه یك میلیارد عدد گل شاخه بریده تولید می كند كه این تعداد گل 95 درصد تولید گل استان و 50 درصد تولید گل كشور است.
وی اظهار داشت: پاكدشت چهار شهرك صنعتی مصوب عباس آباد، خوارزمی، علی آباد و باز شهرك خصوصی شنزار دارد كه بیشتر از سه هزار واحد صنعتی با اشتغال 50 هزار نفر در این مناطق مستقر هستند.
تمهیدی اضافه كرد: شهرك صنعتی علی آباد یكی از مناطق صنعتی مشكل دار پاكدشت به حساب می آید كه بارها بین استان تهران و سمنان دست به دست شده؛ عوارض و درآمد آن به استان سمنان می رسد و تمامی خدمات، نیروی انسانی و مشكلات آن به استان تهران رسیده است.
وی اظهار داشت: در ایام پایانی دولت دهم این شهرك به استان تهران واگذار شد ولی با رایزنی مسئولان استان سمنان در اوایل دولت یازدهم، بار دیگر مدیریت آن به استان سمنان رسید در حالیكه صاحبان صنایع مستقر در این شهرك تقاضا دارند زیر نظر استان تهران اداره شوند.
فرماندار پاكدشت همین طور بیان كرد: عبور محور ترانزیتی شرق كشور از میان پاكدشت، حجم تردد و ترافیك این شهرستان را افزایش داده و راه اندازی كمربندی كه سال ها معطل مانده است می تواند خیلی از مشكلات این حوزه را برطرف كند.
شهرستان پاكدشت در 20 كیلومتری جنوب شرق تهران و در راه محور امام رضا (ع) واقع شده است.
تهرام/7254/ 1008


1397/10/17
13:19:30
5.0 از 5
5137
تگهای خبر: ارز , تولید , خدمات , صنعت
این مطلب آنی بازار را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان آنی بازار در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
anibazar.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آنی بازار محفوظ است

آنی بازار

بازار خرید و فروش